مطالب از سراسر وب

آیا ازدواج دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟

دنیای اطلاعات: ازدواج دخترخاله با پسر خاله را می توان از جهات متفاوتی مورد بررسی قرار داد تا بشود در مورد صحیح بودن آن نظر قطعی داد. همیشه ازدواج های فامیلی جزو ازدواج هایی است که در جامعه سنتی ما همیشه محبوبیت خودش را حفظ کرده است. ازدواج دختر خاله با پسر خاله از ازدواج هایی است که در فامیل زیاد رخ می دهد. ازدواج دختر خاله با پسر خاله می تواند محاسن و معایب مختلفی را در پی داشته باشد. از جمله :

– فرهنگ مشترک زوجین و راحتی نسبی که ازدواج دختر خاله با پسر خاله برای دو طرف به ارمغان میاورد.
– آشنایی قابل قبول با طرف مقابل به دلیل رفت و آمدهایی که از گذشته بین دو خانواده بوده است.
– امکان دارد به دلیل خویشاوندی و مهری که از قبل بین دو خانواده بوده است آنها بیشتر در روند ازدواج دختر خاله و پسر خاله همکاری و همراهی کنند.
– به دلیل ازدواج خانوادگی ، مقدار تنش های اول زندگی ممکن است کمتر باشد.

ازدواج

معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله

معایب ازدواج دخترخاله با پسر خاله نیز در زمان ازدواج باید بررسی شود. دختر خاله و پسر خاله به دلیل رشد در فرهنگی مشترک ، احتمالا سازگاری خوبی خواهند داشت. این سازگاری میتواند از فاکتورهای اصلی موفقیت زناشویی باشد. خانواده ها نیز با هم راحت تر کنار می آیند. اما این دلیل خوبی برای ندیدن معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله نیست. از معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتوان به شایع ترین مشکل ازدواج فامیلی اشاره کرد. احتمال بروز اختلال های ژنتیکی در کودکان و فرزندان نسل های بعد همیشه از دغدغه های زوج ها باقی میماند. از جمله معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله که به هیچ وجه نمیتوان از آن ساده گذشت همین خطر به وجود آمدن فرزند معلول یا با بیماری های خاص می باشد. مشاوره ازدواج باید بخش جدا نشدنی مراحل قبل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.

انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله

انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند بسیار زیاد باشد. مثلا :

– به دلیل بالا رفتن آمار طلاق شاید خانواده ها امید بیشتری به بقای زندگی حاصل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله داشته باشند.
– از اصلی ترین انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند این باشد که زوجین کمک بزرگ ترها را در ادامه زندگی نیز خواهند داشت.
– پدرها و مادرها همیشه از سپردن دختر و پسر خود و وصلت با غریبه ها بیم دارند. بنابراین راحتی خیال از این بابت که فرزند ما در خانواده خودمان ازدواج میکند میتواند از انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.
– مسائل مالی از مهمترین مسائل و معیارهای ازدواج است و همواره نگرانی های زیادی را برای زوجین به وجود می اورد. این مورد در ازدواج های فامیلی معمولا خیلی زود حل میشود .
به خاطر وجود این نکات انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله زیاد است.

آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد می شود؟

این سوالی است که بسیار زیاد به گوش روانشناسان آشناست؟ ازدواج فامیلی در کل ترس های زیادی در پی دارد. مثلا افرادی که ازدواج فامیلی را انتخاب میکنند احتمال زیاد مشکلی در بچه دار شدن خواهند داشت. این اضطراب دائما و تا سالها با زوجین همراه است. از طرفی ازدواج فامیلی میتواند آرامش بیشتری در زندگی زناشویی به ارمغان بیاورد. چون هر زوج تقریبا از یک خانواده هستند. به همین دلیل احتمال آرامش در بحث های مقدماتی بین بزرگترها بیشتر است. از طرفی شاید به دلیل خویشاوندی و تعارفات رایج ، افراد قید معیارهای ازدواج خود را بزنند. زمانی که میپرسند آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد می شود؟ بهترین جواب را میتوانید با مقایسه کردن معایب و مزایای ازدواج فامیلی دریابید. کمک گرفتن از مشاوره خانواده و روانشناسی نیز میتواند پیشنهاد شود .

مسائل خانوادگی ازدواج دختر خاله با پسر خاله

مسائل خانوادگی ازدواج دختر خاله با پسرخاله می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. احتمال این که خانواده ها در مسائل زناشویی زوج دخالت کنند در این حالت زیاد است. چون هر دو خانواده با هم راحت هستند و بخاطر همین راحتی خود را صاحب حق می دانند. بنابراین خانواده ها میتوانند در صورت بروز تعارض به این رابطه ضربه بزنند. گاهی اوقات مسائل خانوادگی ازدواج دخترخاله با پسر خاله وارد حواشی خاصی می شود که اگر مدیریت نشود میتواند حتی کل موضوع ازدواج دختر خاله با پسر خاله را منتفی کند. مثلا در دوران تصمیم گیری قبل از ازدواج بحثهای کوچکی که معمولا بین همه زوجین در دوران نامزدی روی میدهد در این نوع ازدواج نیز روی میدهد. مثلا اختلاف سلیقه در مورد مسائل روزمره زندگی بین زوجین که خیلی زیاد مشاهده می شود. خانواده ها قطعا می توانند با مدیریت درست تعادل و آرامش را بین زوجین برقرار کنند.

تا نهایی شدن تصمیم فامیل را در جریان قرار ندهید

ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند شادی و شعف زیادی برای فامیل به همراه میاورد اما خب یک موضوع را هیچگاه فراموش نکنید. امکان دارد به هر دلیلی این ازدواج صورت نگیرد. اگر همه اقوام را از قصد دو خانواده آگاه کرده باشیم قطعا فشار روحی و روانی بر روی دختر و پسر چند برابر میشود. از عواقب این موضوع میتوان به سر خوردگی، افسردگی و گوشه گیری اشاره کرد. پس خانواده ها باید در نظر بگیرند که تا زمان مشخص شدن آزمایشات و نتیجه فکر کردن دو طرف این موضوع را با کسی در میان نگذارند. قبل از اعلام رسمی این ازدواج زوجین حتی باید دوره مشاوره خانواده و روانشناسی خود را نیز گذرانده باشند تا از تناسب روحی و روانی خودشان نیز مطمئن شوند.

ایجاد فضای سالم

یکی از مهمترین مسائل خانوادگی ازدواج دختر خاله با پسر خاله همکاری دو خانواده برای ایجاد فضایی مثبت برای فکر کردن و تامین امنیت عاطفی لازم برای تصمیم گیری است. دختر و پسر نباید در تعارفات فامیلی گیر کنند. اگر این اتفاق رخ دهد شاید در پروسه یک انتخاب خوب شکست بخورند. مثلا بخاطر فامیل بودن از نکات منفی طرف مقابل بگذرند و آن را در نظر نگیرند. ممکن است به خاطر احساس شرم و خجالت نتوانند تمام خواسته های خود را از طرف مقابل طلب کنند. خانواده ها میتوانند در ان میان نقش بسزایی داشته باشند. آنها باید به دختر و پسر این موضوع را انتقال دهند که باید بدون استرس و خجالت تصمیم گیری کنند. در این صورت است که زوجین میتوانند شریک زندگی خود را به خوبی انتخاب کنند. خانواده ها باید زوجین را فارغ از روابط فامیلی به سمت مشاوره خانواده و روانشناسی رهنمون سازند.

وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج

وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج را می توان از آسیب های جدی ازدواج با فامیل شمرد. دختر خاله و پسرخاله به دلیل نزدیکی که بهم حس میکنند امکان دارد که خود را زن و شوهر بدانند. این آسودگی خیال می تواند موجب رابطه جنسی قبل از ازدواج شود. بخصوص در مورد زوجینی که سن و تجربه کمتری دارند این موضوع معمولا بیشتر اتفاق می افتد. با این حال احتمال شکل نگرفتن این ازدواج به دلایل مختلف وجود دارد. گاهی نیز زوجین خود را مناسب ازدواج با یکدیگر نمیبینند. به هر حال زوجین باید بر رفتار خود کاملا تسلط داشته باشند. در زمان قبل از ازدواج آنها نباید متاثر از روابط خویشاوندی دوران نامزدی خود را طی کنند. در بیشتر مواقع این اتفاق میفتد و در صورت عدم توافق ، طرفین دچار شکست عاطفی ناشی از وابستگی می شوند.

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1525 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

  • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.