كارگردان

کارگردان اصلی‌ترین عامل تبدیل شدن یک فیلم‌نامه یا نمایش‌نامه به یک فیلم سینمایی یا فیلم تلویزیونی، فیلم پویانمایی و سریال، تله‌تئاتر یا تئاتر است.

عباس موزون (مجری – تهیه کننده)

abbas mowzoon

دنیای اطلاعات: عباس موزون متولد 24 اسفند 1352 در استان خوزستان، شهرستان دزفول، مجری ، تهیه کننده، پژوهشگر، نویسنده و کارگردان ایرانی است. برخی آثار شاخص وی عبارت‌اند از : زندگی پس از زندگی، هند دوستان و ایرانگرد (مدیر تحقیق) تا کنون هزاران نفر با ارسال پیام در فضای مجازی …

ادامه مطلب »

شهاب حسینی

دنیای اطلاعات: سید شهاب الدین حسینی تنکابنی متولد ۱۴بهمن ۱۳۵۲ در تهران است. او در یک خانواده فرهنگی رشد یافت و فرزند ارشد خانواده است. آخرین مدرک تحصیلی او دیپلم علوم انسانی است.

ادامه مطلب »

شبنم قلی خانی (بازیگر)

شبنم قليخانى

دنیای اطلاعات: شبنم قلی خانی متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران؛ بازیگر و کارگردان اهل ایران است که در تلویزیون، سینما و تئاتر فعالیت می‌کند. وی فعالیت بازیگری را در سال ۱۳۷۶ با بازی در تئاتر آنتیگونه در تئاتر شهر تهران آغازنمود. او موردتوجه شهریار بحرانی قرارگرفت و در فیلم …

ادامه مطلب »

محمدحسین لطیفی (کارگردان)

دنیای اطلاعات: محمدحسین لطیفی متولد ۲۵ اسفند ۱۳۴۱ در تهران؛ کارگردان ایرانی و پدر مهدیه لطیفی شاعر و عکاس است. لطیفی فعالیت هنری خود را با نقاشی و مجسمه‌سازی و به دنبال آن پویانمایی شروع کرد و وارد عرصه فیلم‌سازی شد.

ادامه مطلب »

کیفر ساترلند

دنیای اطلاعات: کیفر ساترلند متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۶۶؛ بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان کانادایی است. او به خاطر بازی در نقش جک باور در سریال ۲۴ مشهور شده است. به خاطر ایفای نقش در این سریال، یک جایزه گلدن گلوب، یک جایزه امی و دو جایزه انجمن بازیگران تلویزیونی را برده‌است.

ادامه مطلب »