مطالب از سراسر وب

قرص ایمیونس Immunace ویتابیوتیکس

دنیای اطلاعات: قرص ایمیونس ویتابیوتیکس مکمل تغذیه ای با دارا بودن آنتی اکسیدان ها و ریزمغذی های ضروری موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش اشتها می شود و از سلول ها در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد محافظت می نماید. این محصول مکملی ایده آل جهت بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مثل دیابت و نارسایی قلب، مبتلایان به سل و سرطان می باشد.
قرص ایمیونس حاوی بیوفلاونوئیدها، بتا کاروتن، ال – سیستین، ال کارنتین و ویتامین های D3، E، C و… است. قرص ایمیونس دارای فرمولی کامل از آنتی اکسیدان ها جهت بهبود و حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن است.
که در بیماران قبل و بعد از جراحی، در بیماری های مزمن مثل دیابت و بیماری های قلبی-عروقی، جهت جلوگیری از ابتلا به عفونت ها و بهبود بینایی و بافت بینایی، بهبود مشکلات پوستی به دلیل حمایت و خفاظت و تقویت سیستم ایمنی بسیار مفید و موثر بوده و تحقیقات بالینی که در این زمینه در مورد محصول صورت گرفته این مطلب را ثابت می کند.
فاکتورها و شرایط خاص مثل آلودگی ها، استرس، میکروارگانیسم ها، سلول های سرطانی، بیماری های مزمن سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و تاثیراتی که یک سیستم ایمنی ضعیف بر بدن می گذارد شامل بازگشت عفونت ها و خستگی مفرط، کاهش سرعت بهبود زخم ها و … می شود.

قرص ایمیونس Immunace ویتابیوتیکس 30 عددی

مشخصات ظاهری

محصول ایمیونیس ساخت شرکت ویتابیوتیکس انگلستان، وارد شده توسط شرکت ویتابیوتیکس تهران و بسته بندی شده در شرکت داروسازی مداوا می باشد.
این محصول حاوی ۳۰ قرص در دو بلیستر ۱۵ عددی می باشد.

ترکیبات (به ازای ۱ قرص)

عنوان مقدار نیاز روزانه
Vitamin A (2666 IU) ۸۰۰ µg RE ۱۰۰
Vitamin D (as D3 400 IU) ۱۰ µg ۲۰۰
Vitamin E ۴۰ mg α-TE ۳۳۳
Vitamin K ۷۰ µg ۹۳
Vitamin C ۱۵۰ mg ۱۸۸
Thiamin (Vitamin B1) ۱۸ mg ۱۶۳۶
Riboflavin (Vitamin B2) ۶ mg ۴۲۹
Niacin (Vitamin B3) ۲۷ mg NE ۱۶۹
Vitamin B6 ۱۰ mg ۷۱۴
Folic Acid ۴۰۰ µg ۲۰۰
Vitamin B12 ۱۴ µg ۵۶۰
Pantothenic Acid ۲۰ mg ۳۳۳
Magnesium ۶۰ mg ۱۶
Iron ۸ mg ۵۷
Zinc ۱۵ mg ۱۵۰
Copper ۵۰۰ µg ۵۰
Manganese ۴ mg ۲۰۰
Selenium ۱۸۰ µg ۳۲۷
Chromium ۱۰۰ µg ۲۵۰
Iodine ۲۰۰ µg ۱۳۳
Betacarotene ۳ mg *
L-Cysteine ۴۰ mg *
L-Carnitine ۳۰ mg *
Citrus Bioflavonoids ۳۰ mg *

g = گرم / mg = میلی۲ mg گرم / µg یا mcg = میکروگرم / IU = واحد بین المللی
* نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

ارزش تغذیه ای

در این قسمت به بررسی ویژگی های ترکیبات موجود در این محصول می پردازیم:

ویتامین آ (Vitamin A)

ویتامین آ یک ویتامین محلول در چربی است که برای بینایی، تقویت رشد و نمو ، محافظت از لایه اپیدرم و مخاط بدن بسیار مهم است. این ویتامین نقش مهمی در تشکیل مخاط چشم، بینی، ریه و سایر قسمت های بدن دارد و از این طریق با باکتری ها و عوامل عفونی دیگر در ارتباط می باشد و می تواند از ورود آن ها ممانعت نموده و از ایجاد عفونت جلوگیری نماید.
ویتامین آ دارای نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی می باشد. این ویتامین نقش آنتی اکسیدانی دارد و می تواند در از بین بردن رادیکال های آزاد موثر باشد.
دوز ویتامین آ موجود در محصول ایمیونیس ۸۰۰ میکروگرم می باشد.

ویتامین دی (Vitamin D)

ویتامین دی محلول در چربی است. ویتامین D از طریق کاهش التهاب و افزایش عملکرد گلبول های سفید خون (مونوسیت و ماکروفاژ) می تواند عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد.
ویتامین D باعث افزایش غلظت ترکیباتی می شود که سرعت رشد ویروس را کاهش می دهند، همچنین می تواند سایتوکاین های پیش التهابی را کاهش و از این طریق باعث کاهش التهاب و آسیب به بافت ریه شود. در چندین مطالعه اثرات مثبت ویتامین D در کاهش ریسک ابتلا به آنفولانزا مورد تایید قرار گرفته است. بعضی از شواهد حاکی از نقش این ویتامین در کاهش ریسک ابتلا به کووید ۱۹ است مخصوصا که آغاز همه گیری این بیماری در زمستان رخ داد که سطح ویتامین D خون به کمترین مقدار خود می رسد.
ویتامین دی بخشی از یک فرآیند پیچیده است که در آن سلول های T اولیه تکامل می یابند و به مبارزه با عفونت کمک می کنند.
سلول های T آنتی ژن های سطح سلول های خارجی را تشخیص می دهند و سلول های آلوده را از بین می برند.
وقتی سلول های T در معرض یک آنتی ژن قرار می گیرند سریع تر تکثیر شده و مواد شیمیایی بیشتری تولید می کنند تا در مقایسه با سلول های T ساده پاسخ ایمنی بیشتری داشته باشند.
ویتامین دی پاسخ به درمان های ضد ویروسی از جمله هپاتیت سی و HIV را بهبود می بخشد.
دوز ویتامین دی موجود در محصول ایمیونیس ۱۰ میکروگرم (معادل ۴۰۰ واحد) می باشد.

ویتامین ای (Vitamin E)

ویتامین ای یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که می تواند از غشاء سلول در برابر اکسیداسیون محافظت کند. این ویتامین عملکرد گلبول های سفید خون و سلول های T (سلول های کشنده طبیعی) را تقویت کرده و از بدن در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند. غلظت ویتامین ای در سلول های ایمنی بیشتر از غلظت آن در سلول های دیگر است که باعث تعدیل سیستم ایمنی می شود. تعدیل عملکرد سیستم ایمنی بدن توسط ویتامین E از آنجایی که بر حساسیت میزبان به بیماری های عفونی مانند عفونت های تنفسی و بیماری های آلرژیک مانند آسم تأثیر دارد، از اهمیت بالینی بسزایی برخوردار است.
دوز ویتامین ای موجود در محصول ایمیونیس ۴۰ میلی گرم می باشد.

ویتامین کا (Vitamin K)

ویتامین کا می تواند از طریق تقویت سلول های T بر پاسخ ایمنی بدن اثر بگذارد. بنظر می رسد که این ویتامین از طریق تعدیل عملکرد سلول های ایمنی می تواند در کاهش علائم بیماری های خود ایمنی و التهابی مانند اگزما موثر باشد.
این ویتامین می تواند با تقویت آپوپتوز و اتوفاژی از رشد سلول های معیوب از جمله سلول های سرطانی جلوگیری کند.
دوز ویتامین کا موجود در محصول ایمیونیس ۷۰ میکروگرم می باشد.

ویتامین سی (Vitamin C)

ویتامین C یا آسکوربیک اسید احتمالا پر طرفدارترین مکملی است که برای مقابله با سرما خوردگی و تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود. ویتامین C می تواند باعث تقویت هر دو نوع سیستم ایمنی ذاتی و اکتسابی در بدن شود. در حقیقت این ویتامین می تواند باعث تقویت لایه های محافظ پوست و جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به بدن، کاهش رادیکال های آزاد، کاهش بیان ژن های سایتوکاین های پیش التهابی و افزایش توانایی میکروب کشی سلول های ایمنی بدن شود، که هر کدام از این ویژگی ها می تواند ویتامین C را تبدیل به یک مکمل جذاب برای تقویت سیستم ایمنی کند.
مصرف ویتامین سی می تواند به تولید گلبول های سفید خون مانند لنفوسیت ها کمک کند و از بدن در برابر ابتلا به عفونت ها جلوگیری کند. همچنین می تواند تاثیر مثبت در عملکرد گلبول های سفید خون و پیشگیری از آسیب دیدن این گلبول ها در برابر استرس اکسیداتیو داشته باشد.
ویتامین سی به دلیل نقش مهمی که در سلامت سیستم ایمنی دارد، جهت حفاظت در برابر عفونت مصرف می شود. ویتامین سی مدت و شدت عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی را کاهش می دهد. همچنین در زمان مرگ سلول به پاکسازی سلول قدیمی و جایگزینی سلول های جدید در سیستم ایمنی کمک می کند.
دوز ویتامین سی موجود در محصول ایمیونیس ۱۵۰ میلی گرم می باشد.

ویتامین ب۱ (Vitamin B1)

این ویتامین محلول در آب از طریق مواد غذایی دریافت می شود. این ویتامین به عنوان یک کوآنزیم در کاتابولیسم کربوهیدرات و اسیدهای آمینه عمل می کند و نقش آنتی اکسیدانی دارد. علاوه بر این ویتامین ب۱ در سنتز انتقال دهنده های عصبی نقش دارد و در سیستم عصبی مرکزی و سیستم ایمنی نقش مهمی دارد. مانند سایر ویتامین های گروه ب ویتامین ب۱ نیز ضد استرس می باشد، زیرا می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و توانایی بدن برای مقاومت در برابر شرایط استرس زا را بهبود ببخشد.
دوز ویتامین ب۱ موجود در محصول ایمیونیس ۱۸ میلی گرم می باشد.

ویتامین ب۲ (Vitamin B2)

ریبوفلاوین از جمله ویتامین های محول در آب می باشد. این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی ضد درد و ضد التهاب دارد.
ب۲ یک ویتامین ضروری برای شرکت در واکنش های بیولوژیکی است و در متابولیسم ویتامین های دیگر مانند B3، B6، B9 و B12 نقش دارد.
ریبوفلاوین اثر ضد میکروبی بسیار خوبی دارد و بنابراین می تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتریایی موثر باشد.
دوز ویتامین ب۲ موجود در محصول ایمیونیس ۶ میلی گرم می باشد.

نیاسین (Vitamin B3)

نیاسین بر استرس اکسیداتیو تاثیر می گذارد و با تقویت لایه مخاطی معده می تواند از زخم معده پیشگیری کند. این ویتامین با ایجاد واسطه های سلولی می تواند از فعال سازی سلول های التهابی، تخریب DNA و آپوپتوز جلوگیری کند و کاهش التهاب و آسیب به ریه به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.
دوز ویتامین ب۳ موجود در محصل ایمیونیس ۲۷ میلی گرم می باشد.

ویتامین ب۶ (Vitamin B6)

کمبود ویتامین ب۶ منجر به کاهش تولید گلبول های سفید خون از جمله سلول های T و آنتی بادی های مورد نیاز برای مبارزه با عفونت ها شده و سیستم ایمنی را مختل کند. دریافت مناسب این ویتامین عملکرد سیستم ایمنی و پاسخ ایمنی را در بدن تنظیم می کند. همچنین ب۶ به ساخت پروتئین اینترلوکین ۲ کمک می کند و عملکرد گلبول های سفید خون را تقویت می کند.
دوز ویتامین ب۶ موجود در محصول ایمیونیس ۱۰ میلی گرم می باشد.

ویتامین ب۹ (Folic acid)

اسید فولیک فرم مصنوعی فولات و یک ویتامین گروهB است که به طور طبیعی در برخی از غذاها، از جمله سبزیجات، میوه ها و لوبیا و نخود وجود دارد و برای سلامتی ضروری است. فولات برای تولید و نگهداری سلول های بدن حیاتی است، به ویژه در دوره های رشد سریع مانند بارداری و شیرخوارگی. این ویتامین به ساخت و ترمیم DNA کمک می کندو از تغییر DNA که منجر به سرطان می شود جلوگیری می کند و برای تقسیم سلول، ساخت سیستم عصبی و تشکیل لوله عصبی (نخاع) ضروری است.
سطح ناکافی این ویتامین می تواند از طریق تاثیر بر اسید نوکلئیک و سنتز پروتئین پاسخ ایمنی را کاهش دهد.
دوز ویتامین ب۹ موجود در محصول ایمیونیس ۵۰۰ میکروگرم می باشد.

ویتامین ب۱۲ (Vitamin B12)

ب۱۲برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن ضروری است. وجود متیل کوبالامین به عنوان کوفاکتور برای سنتز پورین ها و پریمیدین ها در همه سلول ها از جمله سیستم ایمنی ضروری است.
کمبود B12 با کاهش سلول های کشنده طبیعی (سلول های T) همراه است.
دوز ویتامین ب۱۲ موجود در محصول ایمیونیس ۱۴ میکروگرم می باشد.

ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید (Pantothenic Acid)

ویتامین ب۵ به عنوان یک ویتامین ضد استرس شناخته می شود. این ویتامین از طریق تحریک تولید سایتوکاین ها توانایی تنظیم ایمنی بدن را دارد و می تواند در کاهش التهاب و ارتقای سیستم ایمنی نقش داشته باشد. همچنین این ویتامین با نقشی که در تنظیم چرخه تولید انرژی و متابولیسم چربی برعهده دارد باعث بهبود و حفظ عملکرد سیستم عصبی می شود.
کمبود این ویتامین منجر به کاهش تولید کورتیزول، افزایش درد آرتروز، میالژی، خستگی، سردرد، افسردگی، بی خوابی می شود.
دوز ویتامین ب۵ موجود در محصول ایمیونیس ۲۰ میلی گرم می باشد.

منیزیم (Magnesium)

منیزیم به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. همچنین به تقویت عضلات و استخوان ها کمک کرده، عملکردهای قلبی و عملکرد های مغزی را پشتیبانی می کند.
کمبود منیزیم با فعال سازی غیر طبیعی پروتئین واکنش پذیر سی (CRP)، تولید بیش از حد آنتی بادی، بروز آلرژی، عفونت های قارچی و ویروسی همراه است.
مکمل یاری با منیزیم می تواند باعث کاهش فاکتور های التهاب مزمن مانند CRP و اینترلوکین ۶ شود.
دوز منیزیم موجود در محصول ایمیونیس ۵۰ میلی گرم می باشد.

آهن (Iron)

کمبود آهن بر ظرفیت پاسخ ایمنی تاثیر می گذارد. نقش آهن در تکثیر و بلوغ سلول های ایمنی بدن به ویژه لنفوسیت ها و پاسخ ایمنی به عفونت ها ضروری است.
دوز آهن موجود در محصول ایمیونیس ۸ میلی گرم می باشد.

روی (Zinc)

روی یکی از عناصر ضروری برای بدن و تکامل سلول های ایمنی است. کمبود روی باعث کاهش توانایی سیستم ایمنی در پاسخ به عوامل بیماری زا و ایجاد عفونت و بیماری می شود. بدن ما به طور طبیعی قادر به تولید زینک نیست و ما می بایست زینک مورد نیاز خود را از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنیم. این ماده می تواند در عملکرد ایمنی و پیام رسانی سلول ها موثر باشد.
مکمل یاری زینک می تواند به تحریک سلول های ایمنی و کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند. برای مثال، بسیاری مطالعات ثابت کرده اند که، مصرف زینک در دوران بیماری می تواند طول مدت سرماخوردگی های رایج را کاهش دهد. علاوه بر این، مکمل زینک می تواند به طور چشمگیری خطر عفونت ها و پاسخ ایمنی را در افراد بزرگسال بهبود ببخشد. روی از طریق کاهش تکثیر یا کاهش اتصال ویروس به مخاط ناحیه حلق، می تواند در کاهش ابتلا به بیماری سرماخوردگی موثر باشد.
دوز روی موجود در محصول ایمیونیس ۱۵ میلی گرم می باشد.

مس (Copper)

مس یک ماده معدنی کمیاب و ضروری است. این ماده معدنی در تمام بافت های بدن یافت می شود و در ساخت گلبول های قرمز خون، حفظ سلول های عصبی و سیستم ایمنی بدن نقش دارد. این ماده معدنی نقش مهمی در حفظ سلامت سیستم ایمنی دارد و کمبود آن با اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و بروز عفونت همراه است.
دوز مس موجود در محصول ایمیونیس ۵۰۰ میکروگرم می باشد.

منگنز (Manganese)

منگنز بخشی از آنزیم سوپراکسید دیسموتاز (SOD) است که نقش آنتی اکسیدانی دارد. SOD با تبدیل سوپر اکسید – از خطرناکترین رادیکال های آزاد-به مولکول های کوچکتر اثر رادیکال های آزاد را خنثی می کند. بنابراین این ماده معدنی باعث کاهش آنتی اکسیدان ها و بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی می شود. به نظر می رسد که منگنز می تواند در افزایش تعدادی سلول های ایمنی موثر باشد.
دوز منگنز موجود در محصول ایمیونیس ۴ میلی گرم می باشد.

سلنیوم (Selenium)

سلنیوم نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی دارد و در نقش آنتی اکسیدان به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کند. این ماده معدنی قادر است التهاب را کاهش داده و پاسخ ایمنی بدن را تقویت کند. سلنیوم سیستم ایمنی بدن را برای دفاع ضد ویروسی در برابر سویه های آنفولانزا تقویت می کند . مطالعات ثابت کرده، افزایش سطوح سلنیوم با بهبود پاسخ ایمنی مرتبط است. از طرفی، کمبود سلنیوم باعث آسیب به عملکرد سلول های ایمنی و پاسخ ایمنی آهسته تر شده است. همچنین مطالعات ارتباط کمبود سلنیوم با افزایش خطر مرگ و پیشرفت بیماری در افراد مبتلا به ویروس ایدز را اثبات کرده اند. کمبود سلنیوم می تواند هر دو ایمنی سلولی و همورال را مختل کند. اینکه سلنیوم به مقدار زیادی در بافت های ایمنی مانند کبد، طحال و غدد لنفاوی وجود دارد احتمالا با این واقعیت در ارتباط است. علاوه بر این، مکمل های سلنیوم به تقویت سیستم ایمنی در افراد مبتلا به آنفلونزا، سل و هپاتیت سی کمک می کند.
دوز سلنیوم موجود در محصول ایمیونیس ۱۸۰ میکروگرم می باشد.

کروم (Chromium)

به نظر می رسد که کروم نقش تغذیه ای یا دارویی در بهبود علائم مقاومت به انسولین، دیابت نوع ۲ دارد. علاوه بر این کروم از اهمیت قابل توجهی در پاسخ سیستم ایمنی برخوردار است و می تواند با تاثیر بر گلبول های سفیدو سایتوکاین ها پاسخ ایمنی را افزایش می دهد.
دوز کروم موجود در محصول ایمیونیس ۱۰۰ میکروگرم می باشد.

ید (Iodine)

ید یک ماده معدنی است که برای اطمینان از عملکرد صحیح تیروئید در رژیم غذایی مورد نیاز است. هورمون های تیروئید در طیف وسیعی از عملکردهای بدن از جمله متابولیسم، سلامت استخوان، پاسخ ایمنی و ایجاد سیستم عصبی مرکزی (CNS) نقش مهمی دارند. بنابراین دریافت میزان مناسب ید برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی ضروری است.
دوز ید موجود در محصول ایمیونیس ۲۰۰ میکروگرم می باشد.

بتاکاروتن (Beta carotene)

انسان به طور مدام در معرض رادیکال های آزادی است که یا نتیجه طبیعی فعالیت های متابویکی داخل بدن هستند و یا از طریق رژیم غذایی، تابش آفتاب و مصرف دخانیات وارد بدن می شوند. این مولکول های ناپایدار می توانند با آسیب به DNA، از بین بردن پروتئین ها و اکسید کردن چربی های موجود در غشای سلولی باعث ایجاد اختلالات جدی در بدن شوند. ترکیباتی مانند بتا کاروتن ها می توانند با عملکرد آنتی اکسیدانی باعث کاهش رادیکال های آزاد در بدن شده و از این طریق به تقویت سیستم ایمنی و در نهایت پیشگیری از بعضی انواع سرطان موثر باشند. بتاکاروتن می تواند پارامترهای عملکرد ایمنی بدن مانند گلبول های سفید خون و سلول های کشنده طبیعی (سلول های T) را افزایش دهد. همچنین با توجه به اینکه وجود ویتامین آ برای فعالیت سیستم ایمنی ضروری است بتاکاروتن به عنوان پیش ساز ویتامین آ نیز می تواند مفید باشد.
دوز بتاکاروتن موجود در محصول ایمیونیس ۳ میلی گرم می باشد.

ال سیستین (L-Cystine)

سیستئین به عنوان یک آمینو اسید غیر ضروری علاوه بر پروتئین ها پیش ساز گلوتاتیون هم به حساب می آید که، یک مولکول اصلی آنتی اکسیدان و محافظت کننده سیستم ایمنی است.
دوز ال سیستین موجود در محصول ایمیونیس ۴۰ میلی گرم می باشد.

ال کارنیتین ( L-Carnitine)

ال-کارنیتین به عنوان یک عامل اصلی در انتقال اسید های چرب به میتوکندری عمل می کند، فرایندی که برای اکسیداسیون اسیدهای چرب و آزاد سازی انرژی ضروری است. ال-کارنیتین به عنوان یک ماده مغذی ضروری مشروط طبقه بندی می شود و به نظر می رسد که مقدار آن در بدن با افزایش سن کاهش می یابد. در مطالعات آزمایشگاهی درمان با ال-کارنیتین باعث بهبود عملکردهای نوتروفیل و افزایش غلظت ایمونوگلوبولین های A و G می شود.
دوز ال کارنیتین موجود در محصول ایمیونیس ۳۰ میلی گرم می باشد.

سیتروس بیوفلاونوئید (Citrus Bioflavonoids)

بیوفلاونوئیدها عملکرد آنتی اکسیدان عمل داشته و به تنهایی یا همراه با ویتامین سی به افزایش فعالیت سیستم ایمنی کمک می کنند. بیماری های آلرژیک اغلب با میزان بالای استرس اکسیداتیو در ارتباط است. بعضی از بیماری های آلرژیک مانند آسم، آبریزش بینی و اگزما می توانند به دریافت میزان بالای فلاونوئید ها پاسخ مثبت بدهند. فلاونوئید ها می توانند در از بین بردن رادیکال های آزاد و گونه های فعال اکسیژن کمک کننده باشند. در نتیجه از این طریق میزان حساسیت و التهاب ناشی از بیماری هایی مانند آسم را نیز کاهش می دهد.
دوز سیتروس بیوفلاونوئید موجود در محصول ایمیونیس ۳۰ میلی گرم می باشد.

موارد مصرف

کمک به حفظ سلامت و عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن
محافظت از بدن در برابر اکسیداتیو استرس ها ( آلودگی های محیط )

روش مصرف

روزی ۱ عدد قرص همراه با وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب میل شود.

شرایط نگهداری

دور از دسترس کودکان ، دور از تابش مستقیم نور آفتاب و در دمای زیر ۲۵ درجه سانتیگراد و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

هشدار مصرف

در صورت ابتلا به صرع، عارضه تیروئیدی، هموکروماسیتوز و آلرژی به مواد غذایی و یا اجزای تشکیل دهنده این فراورده، و در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف با پزشک خود یا داروساز مشورت نمایید.
همراه با داروهای ضد انعقاد خون (مانند وارفاین) مصرف نشود.
دوز پیشنهاد شده نباید افزایش یابد.
حتما با معده پر مصرف شود.

درباره سعید کوهی

سعید کوهی دانش آموخته رشته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد.
تعداد مقالات: 19 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

  • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.