مطالب از سراسر وب

معرفی بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران

آزمایشگاه ها انواع مختلفی دارند که یکی از مهمترین و کاربردی ترین آزمایشگاه ها که امروزه طرفداران زیادی هم دارد، آزمایشگاه پاتوبیولوژی می باشد. در این آزمایشگاه نتایج مختلف آزمایش های متفاوت و تست های متنوع از جمله تست پاپ اسمیر مورد بررسی قرار می‌ گیرند. اگر به وب سایت دنیای اطلاعات مراجعه کنید و مقالات پزشکی این وب سایت را مطالعه کنید، متوجه میشوید که هیچ چیزی مهم تر از سلامتی نیست و برای حفظ سلامتی، انجام آزمایش ها و چکاپ های منظم و دوره‌ای جزو الزامات مهم محسوب می شود.
به علت اینکه آزمایشگاه پاتوبیولوژی، دارای تجهیزات پیشرفته تر نسبت به سایر آزمایشگاه ها می باشد، نتایج تست های مختلف در این آزمایشگاه به صورت دقیق تر و درست تر خواهند بود.
به همین منظور اکثر افراد به دنبال پیدا کردن بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران هستند. تا بتوانند به این آزمایشگاه مراجعه داشته باشند و تست های مختلف خود را با موفقیت انجام دهند و نتیجه ی درست هم از آزمایش دریافت کنند.
پس اگر شما هم دوست دارید که به یک آزمایشگاه خوب و معتبر مراجعه کنید و تست و آزمایشات مختلف خود را با موفقیت پشت سر بگذارید، پیشنهاد می کنیم که به آزمایشگاه در فرمانیه مراجعه داشته باشید و در آزمایشگاه نارون تست های خود را انجام دهید.

شماره تماس آزمایشگاه نارون: ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۷۹ – ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۸۰
آدرس آزمایشگاه نارون: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، بالاتر از چهار راه کامرانیه، جنب مجتمع نارون، پلاک ۸۰، طبقه همکف، واحد ۳
آزمایشگاه نارون جزو یکی از بهترین آزمایشگاه های پاتوبیولوژی است که افراد مختلف از شهر های متفاوت ایران و نقاط مختلف تهران به آن مراجعه می کنند تا تست و آزمایشات خود را در این آزمایشگاه معتبر و پیشرفته انجام دهند.

آشنایی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی جزو پیشرفته ترین آزمایشگاه هایی است که هم از لحاظ فضای آزمایشگاه و هم از لحاظ پرسنل و هم از لحاظ دستگاه‌ ها و تجهیزات، نسبت به سایر آزمایشگاه‌ ها پیشرفته تر و گسترده تر است. و شامل بخش‌های مختلفی نیز هست که تمام این عوامل باعث شدند تا نام این آزمایشگاه، آزمایشگاه پاتوبیولوژی باشد.
در هر قسمت از این آزمایشگاه افراد متخصص و کاردان مشغول به فعالیت هستند که دارای تحصیلات عالیه و تخصص کافی می باشند و تجهیزات پیشرفته و مدرنی هم در این آزمایشگاه وجود دارند که با استفاده از این تجهیزات و پرسنل متخصص، میتوان جواب دقیق از آزمایش ها به دست آورد.
آزمایشگاه نارون هم به عنوان یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی فعالیت می‌ کند که جزو پیشرفته ترین آزمایشگاه ها در شمال تهران و یا حتی سراسر کشور به حساب می آید.
این آزمایشگاه پاتوبیولوژی و پیشرفته، به عنوان یک آزمایشگاه در فرمانیه با کیفیت ترین خدمات را ارائه می دهد و انواع آزمایشات و تست های مختلف را در بالاترین سطح کیفیت انجام می دهد. تا تمام افراد بتوانند به این آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران مراجعه داشته باشند آزمایشات مهم و حیاتی خود را انجام دهند.
هر کدام از بخش های مختلف آزمایشگاه پاتوبیولوژی، متشکل از متخصصین این حوزه هستند. به طور کلی پاتوبیولوژی، شاخه ای از پاتولوژی می باشد که بر جنبه های بیولوژیک تاکید بیشتری دارد.
این کلمه از دو بخش مختلف پاتو و بیولوژی ساخته شده است. پاتو یعنی آسیب و بیولوژی یعنی زیست شناسی و طی انجام آزمایشات در آزمایشگاه پاتوبیولوژی، ریشه بیماری ها مشخص خواهد شد.
در این آزمایشگاه نمونه هایی از بافت بدن را بررسی می‌ کنند که این نمونه ها می توانند نمونه خونی، بافت سلولی، نمونه مدفوع و ادرار باشند و تمامی نمونه ها تحت نظر آزمایشات طبی مانند بیوشیمی و… بررسی می‌ شوند.

آزمایشگاه

قسمت های مختلف آزمایشگاه پاتوبیولوژی

همانطور که گفتیم، آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران و یا در هر شهر دیگری شامل بخش های مختلف می باشد و همین مسئله باعث تمایز این آزمایشگاه نسبت به آزمایشگاه‌ های معمولی است.
فرقی نمی کند شما چه تست و چه آزمایشی را در این آزمایشگاه انجام دهید. تمام تست های مختلف مانند تست پاپ اسمیر هم در این آزمایشگاه بررسی می شوند. این آزمایشگاه شامل دو بخش پاتولوژی و تشخیص طبی می باشد. که بخش پاتولوژی روی آزمایش های تشریحی تمرکز بیشتری دارد و وضعیت نمونه بافت و سلول های بدن انسان را در قسمت زیر میکروسکوپ بررسی می‌ کند.
بخش تشخیص طبی هم روی انجام آزمایش‌ های بالینی تمرکز دارد و معمولاً توانایی بررسی نمونه بافت را نخواهد داشت و در اکثر موارد نمونه های خون و ادرار را بررسی می کند.
آزمایشگاه نارون که یک آزمایشگاه معتبر در شمال تهران می باشد، این بخش های مختلف را دارا است و به همین منظور اکثر پزشکان این آزمایشگاه در فرمانیه را به بیماران تهرانی پیشنهاد می دهند تا آزمایشات خود را در این آزمایشگاه انجام دهند.
برای انجام آزمایش های تشریحی در آزمایشگاه پاتوبیولوژی سه روش مختلف اتوپسی، بیوپسی و سیتوپاتولوژی وجود دارد. که در روش اتوپسی نمونه برداری از بافت های مرده انجام خواهد شد.. اما در روش بیوپسی تکه ای از بافت زنده برداشته می شود و زیر میکروسکوپ بررسی می‌ شود.
سیتوپاتولوژی هم در واقع به معنای سلول شناسی است که برای پاسخ تست پاپ اسمیر از این روش استفاده می کنند و در این روش سلول های بافت به صورت جزئی مورد بررسی قرار می‌ گیرند و بیماری‌ هایی مانند سرطان می توانند با این روش به صورت دقیق تشخیص داده شوند.

پاتولوژی تشریحی چیست؟

پاتولوژی تشریحی خود متشکل از سه بخش مختلفی می باشد که این سه بخش شامل موارد زیر هستند:

 • بافت شناسی
 • سیتولوژی
 • آسیب شناسی قانونی

در روش پاتولوژی تشریحی تشخیص بیماری از راه میکروسکوپ و نمونه های بافت و کالبد شکافی انجام می شود و هر کدام از بخش های این روش هم مشخصات خاص خود را دارند.
برای مثال بافت شناسی به نمونه ای از بافت ها و اندام های بدن برای تشخیص بیماری گفته می شود و این بافت ها با میکروسکوپ بررسی خواهند شد.
سیتولوژی هم مایعات و بافت‌ های بدن در سطح سلولی هستند که بررسی می شوند و در واقع عملکرد سلول ها در این بخش بررسی خواهد شد. آسیب شناسی قانونی هم معمولاً برای کشف علت مرگ انجام می شود که با کالبد شکافی تشخیص داده می شود‌. طی این مرحله در ابتدا ظاهر خارجی جسد مورد بررسی قرار می‌ گیرد. تا اثری از زخم و خفگی وجود نداشته باشد و پس از آن جسد جراحی خواهد شد و اندام های داخلی از لحاظ آسیب دیدگی بررسی می شوند.
آزمایشگاه نارون به عنوان معتبرترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران، هر یک از این بخش‌ ها را به صورت جداگانه دارا می باشد و این آزمایشات را در سطح گسترده و با پرسنل متخصص انجام می دهد. اگر احتیاج به انجام هر یک از این آزمایشات مهم داشتید، می توانید به این آزمایشگاه در فرمانیه مراجعه کنید. تا بخش های مختلف پاتولوژی تشریحی را بسته به نیازی که دارید، بررسی کنید و از خدمات این آزمایشگاه تخصصی استفاده کنید.

پاتولوژی بالینی چیست؟

یکی دیگر از مهمترین بخش های آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران، بخش پاتولوژی بالینی می باشد. که در این بخش نمونه های خون، ادرار و سایر مایعات بدن بررسی می شوند. تا نوع بیماری به صورت کاملاً دقیق تشخیص داده شود.
افرادی که در این قسمت از آزمایشگاه فعالیت می کنند، باید در حوزه ی پاتولوژی بالینی فعالیت داشته باشند و تحت عنوان پاتولوژیست بالینی شناخته می‌ شوند‌. که در حوزه بیوشیمی، میکروبیولوژی، هماتولوژی و…. آموزش دیده اند.

در حقیقت بخش‌ های مختلف پاتولوژی بالینی عبارتند از:

 • بیوشیمی
 • هماتولوژی
 • ایمونولوژی
 • میکروبیولوژی
 • هورمون شناسی
 • آسیب شناسی مولکولی

هورمون شناسی یکی از مهم ترین قسمت های پاتولوژی بالینی می باشد و در آزمایشگاه نارون هم مورد بررسی قرار می‌ گیرد.
در حقیقت هورمون ها به پیام رسان های شیمیایی گفته می شود که به شکل مستقیم در خون ترشح می شوند و در جریان خون حرکت می‌ کنند و باعث انجام فعالیت اعضای مختلف بدن خواهند شد.
گیرنده هورمون ها که به سلول های هدف قرار گرفته است روی سلول مورد نظر متصل می شود و باعث تغییر فعالیت های آن سلول خواهد شد. به عبارت دیگر هورمون ها کنترل کننده ی سلول های بدن هستند و نقش مهمی در فعالیت های روزمره انسان ایفا می کنند.
به همین علت هورمون شناسی یک بخش مجزا و بسیار مهم در پاتولوژی بالینی محسوب می‌ شود. علاوه بر هورمون شناسی میکروبیولوژی هم اهمیت زیادی دارد و طی آن نمونه های خون، مایع و بافت بدن برای تشخیص انواع باکتری، ویروس، انگل و قارچ بررسی می‌ شوند.
البته سایر بخش ها هم اهمیت ویژه‌ ای دارند و هر کدام از این بخش ها در آزمایشگاه نارون که به عنوان بهترین آزمایشگاه در فرمانیه و سراسر تهران و ایران شناخته می شود، خدمات مختلف را ارائه می دهند.

بررسی نمونه تست پاپ اسمیر در آزمایشگاه پاتوبیولوژی

تست پاپ اسمیر که یکی از مهم ترین تست های مربوط به بانوان به حساب می‌ آید که در مطب پزشک انجام می‌ شود و نمونه ی آن در آزمایشگاه های مختلف بررسی خواهد شد.
اگر دوست دارید که نمونه ی آزمایش پاپ اسمیر شما کاملاً دقیق و درست بررسی شود و پاسخی که از آزمایش مورد نظر دریافت می کنید، یک پاسخ بدون نقص باشد، بهتر است یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی را برای بررسی نمونه تست پاپ اسمیر انتخاب کنید.

آزمایشگاه

در همین راستا باید به دنبال بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران باشید. زیرا تست پاپ اسمیر یک تستِ بسیار مهم به حساب می‌ آید که برای بررسی سلول های دهانه رحم انجام می‌ شود. تا در صورت سرطانی بودن سلول ها و خطر برای بروز سرطان رحم، فرد زودتر از موعد مطلع شود و درمان را آغاز کند.
تین تست باید برای بانوان از ۲۱ سال تا ۶۵ سال هر سه سال یکبار انجام شود و برای اینکه تست با کیفیتی را پشت سر بگذارید پیشنهاد می کنیم که آزمایشگاه در فرمانیه و شمال تهران یعنی آزمایشگاه نارون را انتخاب کنید.
این آزمایشگاه با تخصصی ترین تجهیزات نمونه پاپ اسمیر را بررسی می‌کند و پاسخی کاملا درست را به شما ارائه خواهد داد.
بسیاری از افراد شاید به صورت کلی با اهمیت بالای تست پاپ اسمیر آشنایی کامل نداشته باشند. اما ما وظیفه داریم که شما را از این نکات مهم در رابطه با سلامتی بدنتان آگاه کنیم و این هشدار را به تمام بانوان ۲۱ سال تا ۶۵ سال بدهیم که سرطان دهانه رحم می تواند یک سرطان بسیار خطرناک باشد. در صورتی که روند درمان آن دیر آغاز شود.
برای اینکه این بیماری خاموش را زودتر از موعد شناسایی کنید یا از آن جلوگیری داشته باشید، حتما آزمایش پاپ اسمیر در آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران را جدی بگیرید.

ویژگی های بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی

برای اینکه یک آزمایشگاه به عنوان بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران شناخته شود، باید از ویژگی‌ های خاصی بهره ببرد و بر همان اساس در لیست بهترین ها قرار بگیرد.
آزمایشگاه نارون به علت خدمات با ارزشی که ارائه می دهد در لیست بهترین آزمایشگاه در فرمانیه قرار گرفته است و افراد زیادی از قسمت های مختلف کشور این آزمایشگاه را به عنوان معتبرترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی می شناسند.
از آنجایی که یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی باید خدمات فوق تخصصی را ارائه کند و تجهیزات لازم برای انواع آزمایش های تشریحی و بالینی برخوردار باشد، پیدا کردن یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی خوب کار دشواری است.

سخن پایانی

سعی کنید که همیشه آزمایش‌ ها و چکاپ های مختلف مانند تست پاپ اسمیر، چکاپ سالانه و… را جدی بگیرید و این آزمایش ها را هم در آزمایشگاه های خوب و معتبر انجام دهید. تا پاسخی در سطح عالی از آزمایش خود دریافت کنید و احتیاج به تکرار آزمایش نداشته باشید.
سایت دنیای اطلاعات با وجود مقالات غنی و بسیار خوبی که آپلود کرده است، کمک می کند تا همه افراد نسبت به علوم پزشکی آگاهی و سواد بیشتری پیدا کنند و به این مسئله واقف باشند که انجام آزمایش جزو اصول مهم برای سلامتی به حساب می آید. علاوه بر آن انتخاب یک آزمایشگاه خوب هم تاثیر بسیار زیادی در روند درمان بیماری های مختلف خواهد داشت. در همین راستا باید به بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تهران یعنی آزمایشگاه نارون را به همه معرفی کنیم و این نوید را بدهیم که هر آزمایشی در این آزمایشگاه، به خوبی انجام می شود.

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1525 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

 • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
 • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
 • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
 • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.