مطالب از سراسر وب

روش های درمان عفونت واژن با سیر

دنیای اطلاعات: زنانی که اغلب به عفونت‌های مخمری دچار می‌شوند با حسی که در ابتدای ابتلا دچار می‌شوند به خوبی آشنا هستند. در روز اول، فقط کمی قلقلک و خارش احساس می‌شود که می‌آید و می‌رود. روز بعد، یا گاهی دو یا سه روز بعد، ترشحات واژنی به سفیدی می‌گراید و بافتی لنفی مانند پنیر پیدا می‌کند. در این هنگام است که فرد به عفونت واژنی دچار شده است و لبه‌های واژن سرخ می‌شوند و شروع به سوزش می‌کند.
اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید با مصرف سیر از شر عفونت واژن خلاص شوید با دنیای اطلاعات همراه باشید! ما در این مقاله بهترین‌ روش‌های استفاده از سیر برای درمان این عارضه را به شما نشان خواهیم داد؛ راه‌هایی که به طور قطع نتایج مثبتی در درمان و از بین رفتن عفونت به شما خواهد داد.
عفونت قارچی یا عفونت کاندیدایی عفونتی می‌باشد که اغلب ناحیه واژن را تجت تاثیر قرار می‌دهد و گاهی در زیر سینه‌ها، زیر شکم، اطراف دندان مصنوعی، زیر ناخن و … نیز مشاهده می‌شود. این نوع از عفونت می‌تواند در اثر تغییرات هورمونی در بدن، استرس، دیابت، مصرف آنتی بیوتیک‌ها، ورود به دوران یائسگی و… ایجاد شود. خارش، تورم، احساس سوزش، ترشحات بدون بوی واژن، احساس سوزش به هنگام ادرار و … بخشی از علائم عفونت قارچی واژن می‌باشند. درمان‌های خانگی بسیاری وجود دارد که به شما کمک می‌کند این عفونت را برطرف نمائید؛ بدون اینکه لازم باشد هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید و نگران عوارض جانبی آن باشید. همانگونه که در ابتدای مطلب نیز گفته شد، در این مقاله به راه های درمان عفونت واژن با سیر خواهیم پرداخت.
در ادامه نگاهی به نحوه عملکرد سیر برای درمان عفونت خواهیم داشت:
این گیاه دارویی دارای خواص ضد قارچی، ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده می‌باشد که با قارچ‌هایی که منجر به ایجاد عفونت می‌شوند مبارزه می‌کند.
سیر دارای آنزیمی است که آلیسین نامیده می‌شود؛ آنزیمی که دارای خواص آنتی بیوتیکی است و به درمان عفونت کمک می‌کند و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از بروز مجدد عفونت جلوگیری می‌نماید.
سیر نوعی عامل ضد التهابی طبیعی است که باعث تسکین درد، سوزش و خارش و هر شرایط نامطبوع دیگری که در اثر عفونت بوجود می‌آید می‌شود.
سیر باعث بازیابی باکتری‌های خوب در بدن شده و بدین‌ ترتیب منجر به حفظ تعادل بین باکتر‌ی های خوب و بد در بدن می‌شود.
حال که با نحوه عملکرد سیر برای درمان عفونت آشنا شدید شما را با روش هایی که می‌توانید از سیر برای درمان استفاده کنید بیشتر آشنا خواهیم کرد.

راه های درمان عفونت واژن با سیر

روش اول: گذاشتن سیر در واژن

سیر به تنهایی می‌تواند به طور موثر در درمان عفونت مورد استفاده قرار گیرد و همچنین از بازگشت مجدد آن جلوگیری می‌نماید. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال نمایید:

روش های درمان عفونت واژن با سیر

یک حبه سیر را پوست بکنید و به کمک سوزن آن را سوراخ نمائید.
این کار باعث کمک به نفوذ عصاره‌ی سیر به داخل بدن شما می‌شود.
نخ باریکی را به سیر گره بزنید و مطمئن شوید که گره شما محکم بوده و نخ و سیر شما شبیه به تامپون شده است.
تامپون سیر بدست آمده را داخل واژن خود فرو کنید و آن برای برای چند دقیقه یا حتی به مدت یک شب داخل واژن خود نگه دارید.
پس از ۸ الی ۱۲ ساعت سیر دیگری را جایگزین قبلی نمائید و این کار را تا زمانی از از شر عفونت خلاص شدید ادامه دهید.

گذاشتن سیر در واژن

روش دوم: آب سیر با گوجه فرنگی و هویج

این دستور برای درمان عفونت واژن با سیر و بخصوص در دوران بارداری توصیه می‌شود. عدم تعادل هورمونی و درنتیجه بروز عفونت در دوران بارداری در زنان شایع می‌باشد. مراحل زیر را دنبال نمائید:
۲ تا ۴ دانه حبه سیر پوست کنده را به همراه یک عدد هویج، یک عدد ساقه کرفس و دو عدد گوجه فرنگی در مخلوط کن بریزید.
ترکیبات فوق را انقدر مخلوط کنید تا شبیه به اسموتی شده و مقداری نمک و فلفل به آن بیفزایید
ترکیب حاصله را بخوبی بهم بزنید و آن را هر روز به همراه صبحانه میل کنید.

روش سوم: دوش سیر

این روش یکی دیگر از راه‌های موثر در درمان عفونت واژن با سیر می‌باشد. مراحل زیر را دنبال نمائید:
۳ تا ۵ عدد حبه سیر پوست کنده را به همراه ۳ الی ۴ فنجان آب داخل مخلوط کن بریزید.
مواد فوق را بخوبی مخلوط کنید و ترکیب حاصل شده را درون دوش بریزید.
از دوش فوق استفاده کنید و واژن خود را بلافصله بعد از آن به خوبی خشک نمائید.
هر هفته یک یا دو بار از این دوش استفاده کنید تا عفونت شما به طور کامل درمان شود.

اغلب، انجام این روش برای یک شب، کافی است و عفونت (Infection) را کامل برطرف می‌کند ولی گاهی باید این کار را یک شب دیگر هم تکرار کرد؛ تا جایی‌که دیگر خارش و سوزش کاملا از بین می‌رود. دلیل این‌که این روش درمانی در هنگام خواب انجام می‌گیرد این است که بین واژن و دهان رابطه است. این امر سبب می‌شود تا با قرار گرفتن حبه سیر در واژن، مزه سیر در دهان جریان پیدا کند. برای بیشتر مردم، تحمل این بوی تند بسیار سخت است به همین دلیل توصیه می‌شود که این اقدام درمانی در هنگام خواب انجام گیرد.
اگر عفونت پیشروی کرده و ترشحات خیلی سفید باشند و لبه واژن سوزش داشته باشد، باز هم می‌توان از این روش برای درمان عفونت استفاده کرد ولی باید دوز مصرف سیر را بالا برد. با یک دستمال تمیز و خشک، ترشحات را پاک کنید. یک حبه سیر را به دونیم تقسیم کنید. هنگام خواب آن‌ها را در واژن قرار دهید و این کار را چند شب تکرار کنید. اگر بهبودی مشاهده نشد در آن‌صورت فرد باید به‌جای استفاده از روش‌های سنتی به پزشک مراجعه کند. به خاطر داشته باشید که زنان (Women)نباید هنگام ابتلا به عفونت واژنی دوش بگیرند. مخمرها به آب علاقه دارند و آب باعث تسریع رشد و تکثیر آن‌ها می‌شود.
ایجاد هرگونه برش در حبه سیر، فعالیت و تاثیر آن را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر بدن در تماس با بخش داخلی سیر باشد همانند این است که دوز مصرف سیر افزایش یافته است. دوز مصرفی سیر بسته به میزان عفونت باری هرکس متفاوت است و باید از کمترین میزان، یعنی حبه کامل، سپس حبه با چند برش جزئی و در نهایت حبه نصف شده استفاده کرد.
اگر میزان بالای سیر، یعنی حبه دو نیم شده، در واژن سالم وارد شود، باعث سوزش پوست می‌شود. اما زمانی‌که فرد از عفونت واژینال رنج می‌برد، پوستش از همان ابتدا سوزش دارد و سیر با کشتن مخمرها باعث بهبود سوزش و عفونت می‌شود. سپس پوست مجددا خود را بازسازی و ترمیم می‌کند. شایان ذکر است که دامپزشک‌ها در طول سال‌های متمادی از سیر برای درمان عفونت چهارپایان بهره برده‌اند. خلاصه این‌که اگر شرکت‌های داروسازی می‌توانستند حق امتیاز سیر را بدست آورند، آن‌را همه جا تبلیغ می‌کردند و پول هنگفتی از تاثیرات شفابخش آن بدست می‌آوردند! در شرایط آزمایشگاهی به اثبات رسیده است که سیر خاصیت ضدمیکروبی (آنتی باکتریال) قوی دارد.
در تحقیقات مهمی که در چین انجام گرفته سیر، رشد تمام میکروارگانیسم‌های زیر را متوقف ساخته است: اشریشیا کولی، سالمونلا تیفیموریوم، ویبریو پارامولیتیکوس، سودوموناس آروگینوزا، پروتئوس وولگاریس، استافیلوکوکوس آئوروس، میکوباکتریوم فلئی، استرپتوکوکوس فاسالیس، (باسیلوس سرئوس) و (میکروکوکوس لوتئوس).
تحقیقات حاکی از آن هستند که سیر، بعد از ۲۰ دقیقه جوشانده شدن در آب ۱۰۰ درجه، خاصیت ضدمیکروبی خود را از دست می‌دهد. در مرکز آزمایشگاهی مطالعه بیماری‌های عفونی، محققان تاثیر سیر را برعفونت گوش مورد بررسی قرار دادند. نتایج به‌دست آمده نشان داد که سیر خام و تازه خاصیت ضدمیکروبی دارد و حتی باکتری خطرناک (استرپتوکوکوس آگالاکتیا) را نیز از بین می‌برد اما در مواجهه با حرارت یا اسید ناپایدار است و درنتیجه هنگام پخت یا مصرف خوراکی خام، خاصیت خود را از دست می‌دهد.
استرپتوکوکی‌های گروه (GBS) یا گروه B می‌توانند منجر به مرگ نوزادانی شوند که زودتر از موعد به دنیا آمده‌اند. از آنجایی‌که عفونت استرپتوکوکی در نوزادان افزایش یافته است، در پروتکل‌های اخیر از زنان خواسته شده است تا در دوران بارداری آزمایش مخصوص استرپتوکوکی‌های گروه B را بدهند تا از سرایت این عفونت به نوزادان جلوگیری شود.
حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد زنان حامل باکتری بتا- استرپتوکوکی هستند و این آمار در حالی ارائه شده است که اکثر این زنان هیچ‌گونه نشانه‌ای از ابتلا به این عفونت نداشته و تنها دو مورد به صورت رسمی گزارش شده است. خطر همکشی (ابتلا) جنین به GBS بسته به میزان وجود این باکتری در مجرای تولد جنین، افزایش پیدا میکند. از هر ۱۰۰۰ نوزاد، بین یک تا سه نفر بعد از تولد به عفونت‌های بتا- استرپتوکوکی دچار می‌شوند. بسیاری از این موارد ممکن است پزشک‌زاد باشند یعنی از طریق پزشک، کارکنان یا محیط بیمارستان به نوزاد منتقل شوند. باکتری میله‌ای استرپ در مقعد تولید می‌شود. زمانی‌که غشاها در این ناحیه پاره می‌شود مایع از واژن بیرون می‌ریزد و این وضع ادامه دارد تا زمانی‌که دهانه رحم معاینه شود. هر بار که دهانه رحم معاینه می‌شود، آزمایش‌گر ممکن است میزانی GBS را روی نوک انگشت خود داشته و در دهانه رحم قرار دهد.
داخل کردن الکترودهای کوچک برای مشاهده و آزمایش درون رحم یا استفاده از سوندهای مثانه نیز می‌توانند راهی برای ورود باکتری به بدن به شمار آیند. هر یک از این پیشبینی‌ها می‌تواند دلیل خوبی برای ارتباط موجود میان دوره زمانی پس از تخریب و پارگی غشاها و میزان عفونت باشد. در خصوص مقایسه زنانی که معاینات داخلی واژن در آنها صورت نمی‌گیرد و زنانی که معمولا چنین معایناتی را را دارند هیچ تحقیق خاصی انجام نگرفته است. تزریق وریدی آنتیبیوتیک برای پیشگیری در دوران بارداری، از روش‌های جدید مورد بررسی است ولی کارایی و میزان خطر احتمالی این روش هنوز نیاز بحث و بررسی دارد.
استفاده از ضدعفونی کننده کلروهگزادین (enidixehrolhC) واژن، در زنان مبتلا به عفونت می‌تواند تا حدودی از رشد و تکثیر SBG ممانعت به عمل آورد. کلروهگزادین، ترکیبی خاص دارد که جلوی رشد پلاک‌های باکتریایی را می‌گیرد و تنها با نسخه پزشک می‌توان آن‌را تهیه کرد. اثرات جانبی آن، زرد شدن دندان‌ها، احساس مزه‌ا‌ی تلخ در دهان یا خشکی دهان و گاهی ایجاد زخمهای دهانی است.
قرار دادن یک حبه سیر در واژن و تکرار این کار برای دو شب، تا حد زیادی از تجمع GBS ها در واژن جلوگیری می‌کند و غیر از اینکه دهان بوی سیر می‌گیرد، عوارض جانبی دیگری در پی ندارد. با این حال هیچ یک از شرکت‌های داروسازی و دفاتر سرمایه‌گذاری به حمایت از تحقیقاتی که در این مورد صورت می‌گیرد تمایلی ندارند و این بیشتر به این خاطر است که نمی‌توانند امتیاز دارویی سیر را به نام خود ثبت کنند. ژلهای کلروهگزادین (chlorhexidine) هم که مخصوص شستشوی واژن هستند از تجمع GBS در این ناحیه جلوگیری می‌کنند. بنابراین به‌کار‌گیری روش‌های موضعی خیلی هم افراطی محسوب نمی‌شود. به دلیل استانداردهای تصویبی CDC، به کار گیری آزمایشی این روش‌های موضعی در آمریکا تقریبا غیرممکن می‌نماید. بنابراین استفاده از سیر برای برطرف نمودن GBS باید حتما در جایی خارج از آمریکا صورت گیرد.

چند نکته در خصوص مصرف سیر

مصرف سیر ممکن است باعث ایجاد بوی بد شود ولی در درمان این عفونت بسیار موثر عمل می‌کند. بنابراین در صورت نوشیدن عصاره‌های حاصل از آن دهان خود را به خوبی بشویید و مسواک بزنید. اگر قرار است که سیر را درون واژن خود قرار دهید بهتر است شب و به هنگام خواب این کار را انجام دهید تا بوی سیر باعث اذیت شدن شما و اطرافیانتنان نشود.
اگر از طمع سیر خوشتان نمی‌آید می‌توانید از قرص یا کپسول‌‌های سیر استفاده کنید.
همیشه ناحیه واژن خود را خشک و تمیز نگه دارید، زیرا قارچ کاندیدا که باعث عفونت قارچی واژن می‌شود در محیط گرم و مرطوب به خوبی رشد می‌کند.
سیر ممکن است با مدفوع صبح دفع شود ولی اگر این اتفاق نیافتد اکثر خانم‌ها راحت‌تر هستند که انگشت خود را در دهانه واژن بچرخانند و سیر را خارج کنند. به یاد داشته باشید که سیر هیچ وقت از دهانه رحم وارد رحم نمی‌شود؛ گم هم نمی‌شود. فقط ممکن است بین دهانه رحم و لبه واژن برود.
زمانی که سیر را درون واژن خود قرار می‌دهید ممکن است در دهان خود، بو و طعم سیر را احساس نمائید.
مصرف سیر ممکن است با برخی از داروها نظیر داروهای پیشگیری از بارداری خوراکی تداخل دارویی داشته باشد؛ بنابراین در این خصوص با پزشک خود مشورت نمائید
قبل از مصرف سیر مطمئین شوید که نسبت به این گیاه آلرژی نداشته باشید.

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1425 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

  • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.