مطالب از سراسر وب

همه چیز در مورد رنگ نوک سینه زنان

دنیای اطلاعات: رنگ نوک سینه زنان بر اساس رنگ پوست متفاوت است. رنگ نوک پستان می‌تواند در طی دوران کودکی تا میانسالی تغییر یابد و حتی در دوران بارداری نوک سینه ها قهوه ای تیره شود و این مورد به خیلی موارد بستگی دارد. ولی همه زنان علاقه دارند که رنگ نوک سینه آن ها به صورتی و قرمزی گرایش داشته باشد برای کسانی که دوست دارند رنگ نوک سینه شان روشن شود روش های زیر را پیشنهاد میکنیم امتحان کنند.
بسیاری از زنان و دختران در جهان از اندازه، شکل و رنگ نوک و هاله سینه خود رضایت ندارند. البته که زیبایی سینه در بانوان بر حس تحریک پذیری بیشتر و لذت رابطه جنسی تاثیر فوق العاده ای دارد ولی سینه های زنان برای شیردهی به نوزاد طراحی شده است که این متفاوت بودن رنگ نوک و هاله سینه برای تشخیص بهتر نوزاد جهت پیدا کردن محل دهان گرفتن است.

روشن کردن رنگ نوک سینه

دلیل این تغییر رنگ در نوک و هاله سینه بانوان چیست؟

رنگ نوک سینه زنان بر اساس رنگ پوست متفاوت است که به ویژگی های ژنتیکی زنان و ویژگی های زنانه آنها بستگی دارد. هر چند سلیقه خانم ها برای رنگ نوک سینه اشان متفاوت است.
اندازه و رنگ نوک و هاله سینه خیلی متغیر است. هاله سینه معمولا به شکل دایره ای است ولی در بعضی از بانوان به صورت بیضی هم مشاهده شده و اغلب در زنانی که به بلوغ جنسی رسیده اند بزرگتر از دختران نابالغ است.
از آنجایی که نوک سینه در مسائل زناشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و طی تحقیقات انجام شده ثابت شده که در اثر تحریک صحیح و مناسب به ارگاسم بانوان هم می انجامد، پس حفظ زیبایی و سلامت آن در جذب همسر و همچنین لذت بیشتر رابطه، از مسائل و دغدغه های مهم بانوان گردیده است. البته که هستند مردانی که رنگ تیره تر را برای نوک و هاله سینه همسرشان ترجیح می دهند.

عوامل تاثیر گذار در تغییر رنگ نوک سینه ها

 • قاعدگی زنان
 • بالا رفتن سن
 • حاملگی و شیر دهی
 • ساییده شدن پوست سینه
 • بلوغ
 • مصرف برخی داروها و عوارض آنها

اما نگران تغییر رنگ نوک و هاله سینه به دلایلی که گفتیم نباشید زیرا تیرگی این ناحیه از بدن را با روش های زیر می توان درمان کرد.

شناسایی علل تیره شدن رنگ نوک سینه

۱- بلوغ

این طبیعی است که نوک سینه‌های شما در دوران بلوغ تیره‌تر می‌شوند. بسیاری از زنان برای نخستین بار در اوایل دوران بلوغ، یعنی زمانی که ۸-۹ ساله هستند، تیره شدن نوک سینه را تجربه می‌کنند. اگر نوک سینه شما در دوران بلوغ تیره‌تر یا بزرگتر می‌شود این کاملا طبیعی و ناشی از تغییرات هورمونی بدن است.

۲- بارداری

اگر احتمال حامله شدن وجود داشته باشد، آزمایش بارداری انجام دهید. نوک سینه‌ها در دوران اولیه بارداری تیره‌تر می‌شوند. اگر احتمال می‌رود که باردار شده باشید، با خرید تست بارداری و انجام آن، می‌توانید علت تیره شدن نوک سینه خود را به سرعت تشخیص دهید.

۳- افزایش سن

در نظر داشته باشید که نوک سینه ممکن است به طور طبیعی با افزایش سن تیره شود. با توجه به تغییرات هورمونی که با افزایش سن اتفاق می‌افتد، نوک سینه ممکن است تغییر رنگ دهد. اگر در زمان یائسگی هستید یا دارو‌هایی حاوی هورمون‌هایی مانند پروژسترون یا استروژن مصرف کنید، انتظار می‌رود که نوک سینه‌ها کمی تیره‌تر شوند.

۴- پرمویی

نوک سینه خود را بازرسی کنید تا ببینید آیا مو‌های روی آن‌ها کم است یا خیر. اغلب افراد مو‌های کوچک روی سینه را با تغییر رنگ اشتباه می‌گیرند. نوک سینه خود را از نزدیک نگاه کنید تا بتوانید مو‌های کوچک و تیره‌ای را که بر روی نوک سینه رشد می‌کنند، مشاهده کنید. رشد این مو‌ها طبیعی است و نباید باعث نگرانی شود. کندن یا تراشیدن این مو‌ها می‌تواند دردناک باشد. اگر می‌خواهید این مو‌ها را حذف کنید، این کار را با یک قیچی کوچک انجام دهید.

روش های روشن کردن نوک سینه ها

یکی از روش ها برای تغییر رنگ نوک و هاله سینه بانوان استفاده از درمان های خانگی است که در ادامه چند روش را برای روشن کردن نوک سینه ها به شما آموزش می دهیم.

۱- یک قاشق پودر شیر خشک را با یک قاشق عسل و یک قاشق لیمو ترش و نصف قاشق روغن بادام مخلوط کنید آن را روی نوک سینه و اطرافش بگذارید و ۱۵ دقیقه صبر کنید.
۲- پودر جو دوسر را با کشک و آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را به مدت ۱۵ دقیقه روی نوک سینه و اطرافش قرار دهید. این درمان ها را مدام تکرار کنید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.
۳- عصاره ریشه شیرین بیان هم یک درمان خانگی مفید برای سفید کردن نوک سینه است. این عصاره برای رفع تیرگی نوک سینه و حتی آلت تناسلی بسیار استفاده می شود و در کرم های روشن کننده بسیار به کار می‌رود. می توانید پودر ریشه شیرین بیان را از مغازه ها خریداری کنید و ۴ قاشق پر پودر شیرین بیان رادر ۱۵۰ میلی لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و بعد آن را با آب لیمو ترش مخلوط کنید تا نتیجه بهتری بگیرید و روی مناطق تیره بدن و نوک سینه بمالید. مطمئن باشید بعد از مدتی به نتیجه دلخواه می‌رسید.

روش‌های طبیعی روشن کردن رنگ نوک سینه

۱- عصاره شیرین بیان

عصاره شیرین بیان برای رفع تیرگی نوک سینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عصاره برای روشن کردن پوست‌های تیره مانند لب‌ها و واژن‌ نیز استفاده می‌شود.

۲- کرم مرطوب کننده

گاهی اوقات علت تیره شدن رنگ نوک سینه، خشکی پوست است، از این رو می‌توان از کرم مرطوب کننده برای برطرف شدن تیرگی نوک سینه‌ها استفاده نمود. برای این کار، کرم مرطوب کننده را بر روی ناحیه مربوطه ماساژ دهید.

۳- ویتامین C

ویتامین C موجود در میوه‌ها، مانند گوجه فرنگی و لیمو ترش برای رفع تیرگی ناحیه نوک سینه موثر است.

۴- گیاه آلوئه ورا

ماساژ دادن ناحیه نوک سینه با گیاه آلوئه ورا می‌تواند تاثیرگذار باشد.

۵- روغن نارگیل

ماساژ دادن ناحیه نوک سینه با روغن نارگیل می‌تواند به روشن سازی پوست اطراف نوک سینه کمک کند. این روغن را هر روز بر روی نوک سینه خود ماساژ داده و برای دریافت نتیجه صبر کنید، زیرا ممکن است حدود یک یا دو ماه طول بکشد.

۶- کرم روشن کننده نوک سینه

کرم روشن کننده رنگ نوک سینه نسبت به سایر روش‌ها زودتر به نتیجه خواهد رسید، اما باید به تجویز پزشک مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که پس از مصرف این کرم دچار خارش، قرمزی و التهاب شدید، بلافاصله پوست سینه خود را کاملا با آب شستشو دهید.

۷- ترکیب جوش شیرین با روغن نارگیل و لیمو ترش

ترکیب کردن جوش شیرین با روغن نارگیل و لیمو ترش و مالیدن آن بر روی نوک سینه به روشن شدن آن ناحیه کمک خواهد کرد. پس از مالیدن ترکیب، حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کرده و سپس ناحیه را با آب ولرم شسته و بعد با حوله کاملا خشک نمایید.

۸- ترکیب پودر شیر خشک با عسل، لیمو ترش و روغن بادام

پودر شیر خشک، عسل و لیمو ترش را هر کدام به میزان یک قاشق با نصف قاشق روغن بادام مخلوط کرده و ترکیب را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی نوک سینه و نواحی اطراف آن قرار دهید، سپس ناحیه را با آب شستشو دهید.

۹- ترکیب پودر جو دو سر با کشک و آب گوجه فرنگی

پودر جو دو سر را با کشک و آب گوجه فرنگی مخلوط نمایید تا خمیر یکدستی به دست آید، سپس ترکیب را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی نوک سینه و اطراف آن قرار دهید و بعد آبکشی نمایید.

۱۰- ترکیب عسل و شیر

عسل و شیر را با هم مخلوط کرده و آن را بر روی ناحیه نوک سینه خود بمالید. پس از گذشت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، پوست ناحیه مربوطه خود را با آب ولرم بشویید و سپس خشک نمایید.

۱۱- برخی از میوه‌ها

مصرف برخی از میوه‌ها مانند پرتقال، لیمو ترش، خیار و آووکادو برای روشن کردن رنگ نوک سینه موثر هستند. برای استفاده از آن‌ها می‌توان آب این میوه‌ها را گرفت و بر روی ناحیه مربوطه ماساژ داد.

نکته: یادتان باشد درمان های خانگی را باید ادامه دهید تا نتیجه بگیرید اما استفاده بیش از حد بیشتر از روزی یک نهایت دو بار ممکن نتیجه عکس بدهد.
نکته دیگر: اینکه ممکن است بدنتان به این مواد حساسیت داشته باشد بنابراین قبل از اینکه آن را امتحان کنید به میزان خیلی کم روی پوست بمالید تا اگر بدن عکس العمل نشان داد با میزان کم مواد آسیب جدی نبینید.

جراحی زیبایی نوک پستان در برگیرنده ی فرآیندهای زیبایی مختلفی می باشد که برای بهبود ظاهر، بزرگ کردن نوک سینه، کوچک کردن نوک سینه یا هاله ی قهوه­ای اطراف آن انجام می شود. این عمل هم برای آقایان و هم خانم ها و به عنوان درمان نداشتن نوک سینه، امکان پذیر است.
تصحیح ساختار نوک پستان ها روشی مناسب برای زنانی است که به دلیل عمل ماستکتومی (برداشتن و تخلیه پستان)، ناحیه ی نوک سینه و یا هاله قهوه ای رنگ اطراف آن را از دست داده اند یا به دنبال درمان نوک سینه صاف هستند. ولی برخی از خانم ها تنها برای جنبه های زیبایی به دنبال تغییر شکل و سایز این قسمت از پستان های خود هستند.
در عمل جراحی زیبایی نوک پستان از بی حسی موضعی بافت پستان یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. همچنین ممکن است مسکنی برای ایجاد حالت خواب آلودگی داده شود. اغلب افراد بعد از چند روز استراحت، می توانند به راحتی به کار خود بازگردند.

درباره مریم درستکار

Avatar
مریم درستکار دانش آموخته‌ی کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی در دانشگاه تبریز است. مقالات علمی روز دنیا را دنبال می‌کند. و در اوقات فراغت‌اش کارتون تماشا می‌کند. به نظرش حیرت‌انگیزترین چیز در جهان، وجود موجودیست که می‌پرسد.
تعداد مقالات: 117 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

 • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
 • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
 • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
 • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.