مطالب از سراسر وب

فیلر مو یا مزوتراپی کدام بهتر است؟

فیلر مو یا مزوتراپی

امروزه سبک زندگی ناسالم، داشتن استرس و اضطراب، بیماری‌ها، مصرف داروهای شیمیایی، بارداری، عدم رسیدگی به موها، استفاده از شوینده‌های نامناسب و… همه باعث شده تا ریزش مو در زنان و مردان نسبت به قبل بیشتر شود. در واقع با کم شدن گردش خون در سر و کمبود مواد مغذی، ناهماهنگی هورمون‌های بدن و…. ریزش مو در سر افراد به مراتب بسیار بیشتر از قبل شده است. ریزش مو و طاسی سر هیچ محدودیت سنی و جنسی ندارد.
ریزش مو در بیشتر افراد اغلب از طریق مصرف دارو قابل درمان می‌باشد. اما امروزه روش‌های درمانی دیگری ایجاد شده‌اند که استفاده از دارو را به مراتب کاهش می‌دهد. فیلر مو، مزوتراپی و… از روش‌های جدید تقویت موها و جلوگیری از ریزش موی سر هستند. در ادامه این بلاگ با ما همراه شوید تا با این روش‌های درمانی، نحوه انجام آن‌ها، مزایا و معایب آن‌ها و… بیشتر آشنا شوید.

مزوتراپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی مو

با توجه به مطالب منتشر شده در وب‌سایت کلینیک صدف: مزوتراپی مو یک روش درمانی برای جوان‌سازی و از بین بردن چربی‌های اضافی بدن است که طی آن ویتامین‌ها، مواد معدنی، عصاره‌های گیاهی و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز پوست به آن تزریق می‌شود. از آنجایی که هیچ جراحی و برشی در صورت یا بدن انجام نمی‌شود، مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی به حساب می‌آید.
در گذشته مزوتراپی برای تسکین درد انجام می‌شد. اما امروزه کاربردهای این روش درمانی بسیار فراتر رفته و درمان‌های زیبایی زیادی به این روش قابل‌انجام است.
مزوتراپی مو ویتامین‌های لازم برای رشد و تقویت موها را فراهم می‌آورد و جریان خون را در ناحیه پوست بهبود می‌بخشد. محلول مزوتراپی که به پوست سر تزریق می‌شود، حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی خاص، ویتامین‌ها، آنزیم‌های مشترک و اسیدهای آمینه است که بر اساس نیاز بیمار تنظیم می‌شود. مزوتراپی موی سر با ترمیم تدریجی هورمون‌ها به رشد رشته‌های موی سالم کمک کرده و باعث تقویت موها می‌شود.
شانس موفقیت در مزوتراپی برای مو حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد است. چراکه مزوتراپی باعث گردش خون فعال در ناحیه سر شده و از این طریق رشد فولیکول‌های مو را سریع‌تر می‌کند.
برای انجام مزوتراپی مو ابتدا باید خود را آماده کنید. بدین منظور قبل از عمل یک جلسه مشاوره با پزشک ترتیب دهید و طی آن درمورد انتظارات خود از عمل صحبت کنید. یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند آسپرین بپرهیزید. چراکه این داروها خطر خونریزی و کبودی حین مزوتراپی موی سر را افزایش می‌دهند. در طول جلسه ممکن است پزشک برای کاهش درد، از داروی بی‌حسی موضعی یا تزریقی به پوست سر استفاده کند. بدین ترتیب در طول تزریق مزوتراپی هیچ‌گونه دردی احساس نخواهید کرد. سپس پزشک با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص مواد لازم را به پوست سرتان تزریق می‌کند. تزریق‌ها ممکن است توسط یک دستگاه مکانیکی مخصوص برای انجام تزریق‌های پشت سر هم، انجام شود.
تزریق‌ها با توجه به نظر پزشک و شرایط تحت درمان، در عمق‌های ۱ تا ۴ میلی‌متر داخل پوست، انجام می‌شود. طی هر تزریق ممکن است تنها یک قطره محلول کوچک درون لایه میانی پوست شما قرار گیرد. کل پروسه تزریق ممکن است نیم ساعت طول بکشد.

مزایا و معایب مزوتراپی

مزوتراپی

این روش درمانی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مزایا و معایب بسیاری برای مراجعین همراه دارد. اگر قصد انجام این کار را دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با مزایا و معایب آن آشنا شوید.

مزایا مزوتراپی

⦁ شادابی و جوانی پوست
⦁ درخشندگی و لطافت موها
⦁ بهبود آبرسانی به پوست و مو
⦁ کمک به رشد موها و جلوگیری از ریزش موی سر
⦁ ایجاد حالت کشسانی و ارتجاعی پوست صورت
⦁ درمانی ایمن برای پوست صورت
⦁ درخشندگی و یک رنگ شدن پوست صورت
⦁ جلوگیری از ایجاد چین و چروک

معایب مزوتراپی

⦁ سوزش خفیف در طول درمان
⦁ واکنش آلرژیک به مواد شیمیایی تزریق شده
⦁ تورم و قرمزی خفیف بعد از درمان
⦁ ایجاد توده‌های در زیر پوست
⦁ التهاب و برافروختگی در محل تزریق
⦁ عفونت در محل تزریق

فیلر مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

فیلر مو

فیلر مو به عنوان اولین ماده حجم دهنده مو در جهان شناخته شده است. در ترکیب این ماده تزریقی تعداد بسیاری زیادی پپتید و اسید هیالورونیک وجود دارد. این ماده توسط یک سرنگ با سوزن بسیار ریز به زیر پوست تزریق می‌شود. بلافاصله بعد از ورود فیلر به زیر پوست مواد تزریق شده آزاد خواهد شد. در مدت زمان کوتاهی این مواد سلول‌های پوست و مو را تقویت می‌کنند.
فیلر مو می‌تواند موجب تقویت فولیکول‌های مو و پوست شود.
با فیلر مو سلول‌های پوست سر احیا می‌شود و گردش خون در سر بهبود پیدا می‌کند. فیلر مو می‌تواند سرعت رشد موها را بیش از قبل افزایش دهد.
فیلر مو با وجود اینکه یکی از روش‌های تقویت موی سر و جلوگیری از ریزش آن است، اما بای همه افراد مناسب نیست. در واقع تنها کسانی مجاز به انجام فیلر مو هستند که در گروه‌های زیر قرار داشته باشند:
⦁ افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند
⦁ افرادی که به دنبال افزایش تاثیر کاشت مو هستند
⦁ افرادی که به دنبال افزایش حجم و پرپشتی موها هستند
⦁ برای جلوگیری از طاسی سر در مردان و زنان
⦁ افرادی که موهای ضعیف و نازکی دارند
⦁ برای تقویت و رشد موهای سر

مزایا و معایب فیلر مو

مزایای بسیار فیلر موی سر باعث شده تا این روش درمانی انتخاب افراد بسیاری باشد. ازجمله مزایا و معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا فیلر مو

⦁ تقویت فولیکول‌ها و سلول‌های مو
⦁ تحریک گردش خون و آبرسانی به پوست سر
⦁ افزایش تراکم و ضخامت موها
⦁ تحریک رشد مجدد موها
⦁ جلوگیری از ریزش موی سر

معایب فیلر مو

⦁ احساس درد، سوزش و سر شدن کوتاه مدت
⦁ آلرژی به مواد تزریق شده
⦁ تورم و لخته شدن خون در ناحیه تزریق شده

مزوتراپی بهتر است یا فیلر مو؟

در مزوتراپی پزشک داروی ماینوکسیدیل را به پوست سر تزریق می‌کند سپس موجب تحریک رشد موها و تقویت ریشه موها خواهد شد. ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و مواد مورد نیاز برای رشد موها در مزوتراپی وارد پوست سر می‌شوند.
در فیلر مو علاوه بر ویتامین‌ها و مواد معدنی، اسید هیالورونیک‌ها هم وارد پوست سر می‌شوند و موجب تقویت فولیکول‌ها و ریشه پوست سر خواهد شد.
فیلر مو و مزوتراپی به جلسات درمانی متعددی نیاز دارند و هردوی آن‌ها روش‌های تزریقی می‌باشند. از این رو بهتر است انتخاب هر یک از آن‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

جمع بندی

عوامل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریزش مو در فرد شود. ژنتیک، مصرف دارو، بیماری، استرس و اضطراب، استفاده از شوینده‌ها و شامپوهای نامناسب و… همه از عواملی هستند که موجب ریزش موی سر و طاسی سر خواهند شد. با توجه به مطالب منتشر شده در وب‌سایت کلینیک صدف در رابطه با جلوگیری از ریزش موی سر: می‌توان با استفاده از شانه‌های چوبی، روبالشتی ساتن، شامپوی مناسب، تونیک تقویت کننده، ماسک مو، روغن تراپی و…. می‌توان شدت ریزش مو را در افراد کاهش داد.
استفاده از کلاهگیس هنگام درمان نیز برای افرادی حساس هستند و دچار کچلی شده اند مفید است. اما باید نکات نگهداری از پروتز مو نیز باید رعایت شود.

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1525 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

  • آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با علامت‌ * مشخص شده‌اند.
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش تایید می‌شود.