مژده لواسانی (مجری)

دنیای اطلاعات: مژده لواسانی متولد ۲۰ آبان ۱۳۶۸ در تهران؛ مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده اهل ایران است. او یکی از مجریان جوان رادیو و تلویزیون ایران است. لواسانی ابتدا در سن ۹ سالگی با بازیگری در فیلم پلاک ۱۴ به کارگردانی مهران مدیری وارد تلویزیون شد. وی تک فرزند خانواده است.

فعالیت هنری

لواسانی فعالیت رسانه‌ای را در سه‌سالگی و با برنامه «سلام کوچولو» آغاز نموده است و بعد از آن با برنامه‌های «بچه‌های انقلاب» و «بوی گلِ آفتاب» همکاری‌اش را با رادیوسراسری ادامه داده است و اولین نویسندگی مستقل برای رادیو را نیز با برنامه «من هم می‌توانم» تجربه کرده است. او همچنین در سنین کودکی و نوجوانی تجربه بازیگری در سریال‌های «پلاک ۱۴» (به کارگردانی مهران مدیری) و «خبرنگار» (به کارگردانی محمدحسن‌زاده) را دارد و در عرصه نمایش هم نویسندگی و کارگردانی چندین تئاتر مذهبی نظیر «ظهور خورشید»، «خورشید در پس ابر» و «آفتاب هشتم» را بر عهده داشته است. وی در حال حاضر دانشجوی رشته حقوق است.

مستند چادرمشکی

در سال ۹۰–۹۱ مستندی به سفارش گروه مستند شبکه دو توسط میلاد بهار (به عنوان کارگردان) از زندگی چهار خانم چادری ساخته شد که یکی از آن‌ها مژده لواسانی بود. موضوع این فیلم زندگی روزمره این چهار زن بود. یک مجری صداوسیما، یک راننده تاکسی، یک خبرنگار حوزه موسیقی و زنی که کارش طراحی چادر است، زنان حاضر در این مستند هستند. در این فیلم با تأکید بر پوششی به نام چادر مشکی، به فعالیت‌ها و زندگی روزمره این چندنفر که با همین حجاب در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند پرداخته شده است.

مژده لواسانی

لواسانی مجریتولد: ۲۰ آبان ۱۳۶۸
محل تولد: تهران
ملیت: ایرانی
پیشه: مجری تلویزیونی، سردبیر، نویسنده، کارگردان، مجری رادیویی، گوینده
سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تاکنون

جوایز و افتخارات

گوینده برگزیده سیزدهمین نکوداشت برنامه‌سازان برتر هفته دفاع مقدس برای اجرای برنامه پیدا و پنهان در رادیو گفتگو
برگزیده نخستین جشنواره بین‌المللی عفاف و حجاب (نور) در بخش گزارش‌های صوتی
نامزد بهترین سردبیری و بهترین نویسندگی در بخش روتین دوازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برای برنامه مصطفای عشق
انتخاب به عنوان مجری برتر تلویزیون در سال ۱۳۹۲ در نظرسنجی هفته‌نامه سروش.
انتخاب به عنوان مجری برتر خانم سال ۱۳۹۵ در نظرسنجی برنامه سه ستاره.