آیا می دانید دیابت تا ۱۲ سال از عمر انسان می کاهد؟

دنیای اطلاعات: تحقیقات نشان می دهد که دیابت عمر انسان را کوتاه می کند و بر خلاف دیابت نوع ۲، هیچگونه اقدامات پیشگیرانه ای وجود ندارد که بیماران از آنها استفاده کنند. محققان طول عمر بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ در استرالیا را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰ بررسی کردند. طول عمر معادل با ۶۸٫۶ برآورد شد که ۱۲٫۲ سال کمتر از سن عمومی بود. در مردان نیز طول عمر ۱۱٫۶ و در زنان ۱۲٫۵ سال کمتر بود.

بیماری دیابت و کاهش عمر تا 12 سال

با اینکه طول عمر انسان بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ افزایش یافته است، اما تغییرات مثبتی در کل جمعیت مشاهده نشده است. محققان می گویند ارقام به دست آمده از این تحقیق برای سایر کشورهای غربی نیز صدق می کند.

پکیج جامع متخصص php جامع ترین و کاربردی ترین پکیج php در سطح نت با دو پروژه وبسایت شخصی و فروشگاهی

شروع زودهنگام دیابت یکی از نشانه های مرگ و میر زودهنگام است. مرگ ناشی از بیماری گردش خون و غدد درون ریز و بیماری متابولیک بیش از سایر بیماری ها با مرگ زودهنگام در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ ارتباط دارد.

برای بهبود طول عمر انسان ها، باید به بیماری های قلبی عروقی متابولیک حاد و مزمن در موارد دیابت نوع ۱ توجه کرد. عدم رسیدگی به هر یک از این بیماری ها می تواند بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ را در معرض مرگ زودهنگام قرار دهد.

دیابت نوع ۱ یک بیماری خود ایمنی است، در حالیکه دیابت نوع ۲ به شیوه زندگی و چاقی افراد مربوط است. تخمین زده شده است که حدود ۳٫۸ میلیون نفر در انگلستان به دیابت مبتلا هستند.

لیبی دولینگ، مشاور بالینی در انگستان، می گوید دیابت نوع ۱ زمانی ایجاد می شود که سلول های تولیدکننده انسولین در بدن از بین می روند و بدن نمی تواند انسولین تولید کند.

مهم ترین علت آن واکنش خود ایمنی غیرعادی بدن نسبت به این سلول هاست. ممکن است یک ویروس یا سایر عفونت ها باعث آن شود. افراد مبتلا به این نوع دیابت باید انسولین تزریق کنند. این بیماری ربطی به شیوه زندگی یا وزن ندارد.

این بیماری می تواند در هر سنینی ایجاد شود اما معمولاً قبل از ۴۰ سالگی و بیشتر در دوران کودکی رخ می دهد. بیماران با درمان درست و پشتیبانی می توانند زندگی سالم، شاد و طولانی داشته باشند.