از مزیت های کوتاهی قد خود چه می دانید؟

دنیای اطلاعات: بدون شک اولین موضوعی که نظر افراد را جلب می‌کند، قد اطرافیان آنهاست. تصور می‌شود مردانی که قد بلندتری دارند، ورزشی‌، جذاب و موفق‌تر هستند. اما این موضوع در مورد زنان چندان اهمیتی ندارد. زنان و مردان کوتاه قد زیادی هستند که دست به دامن تیغ‌های جراحی می‌شوند تا قدشان را بلندتر کنند.

مزیت های کوتاهی قد

اما اخیرا مشخص شده است که افراد کوتاه قد از چهار مزیت در خصوص سلامت برخوردار هستند:

پکیج جامع متخصص php جامع ترین و کاربردی ترین پکیج php در سطح نت با دو پروژه وبسایت شخصی و فروشگاهی

۱- عمر طولانی تری دارند

در یک تحقیق مشخص شد هر چقدر فرد قد بلندتری داشته باشد، زودتر گرفتار مرگ می‌شود. مردانی که قد کوتاه‌تری دارند بیشتر عمر می‌کنند. این تحقیق نشان داد که مردان بلند قد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن هستند تا مردان کوتاه قد.

۲- کمتر در معرض خطر سرطان‌ها قرار دارند

در یک تحقیق مشخص شد که مردان و زنان بلند قد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان و مرگ و میر ناشی از سرطان قرار دارند. در واقع در چندین تحقیق آمده است که زنان بلند قد بیشتر به سرطان رحم و حتی سرطان سینه در دوران یائسگی مبتلا می‌شوند و احتمال ابتلا به این بیماری‌ها در آنها تا ۲۰% افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، مردان بلند قد بیشتر در معرض خطر سرطان‌های روده، مقعد و پروستات هستند.

۳- کمتر در معرض خطر لخته شدن خون قرار دارند

یک خبر بد برای افرد قد بلند: اگر شما زیاد تحرک ندارید، بیشتر در معرض خطر لخته شدن خون یا ترومبوز وریدی خواهید بود. در تحقیقات مشخص شده است که احتمال لخته شدن خون در مردان بلند قد بین ۱۹۵ تا ۲۰۰ سانتی متر حداقل دو نیم برابر بیشتر است.

۴- اطلاعات سریعتر به مغز می رسند

محققان دریافتند که افراد بلند قد در مقایسه با افراد کوتاه قد دنیا را با سرعت آهسته‌تری تجربه می‌کنند. در افراد بلند قد، حداقل یک دوم ثانیه طول می‌کشد تا داده‌های حسی از طریق چشم، گوش، زبان و پوست دریافت شود. علت آن است که اطلاعات مسیر عصبی طولانی تری را باید طی کنند تا به مغز برسند. در نتیجه سیگنال‌ها دیرتر دریافت شده و دیرتر عمل خواهند کرد.