میریام فارس (خواننده)

دنیای اطلاعات: میریام فارس متولد ۳ مه ۱۹۸۳ در لبنان؛ رقاص و خواننده، یکی از خوانندگان موفق لبنانی است.
فعالیت هنری خود را از رقص باله در سن پنج سالگی آغاز کرد. در نه سالگی برای اولین بار در برنامه مواهیب الصغیره (استعدادهای جوان) که از تلویزیون لبنان پخش می شد شرکت کرد و برنده جایزه اول رقص شد. در نوجوانی به مدت چهار سال در هنرستان ملی موسیقی آموزش دید.

زندگی نامه

میریام فارس ۳ مه ۱۹۸۳ در جنوب لبنان متولد شد اما همکنون در منطقه نیو روضه در بیروت ساکن است . او در یک خانواده پنج نفره متولد شد و دو خواهر به نام رولا و جیحان و خودش فرزند دوم خانواده است . رولا، خواهرش مدیر برنامه های اوست . پدر میریام یکی از ماهرترین خلبانان لبنانی و دارای شهرت است . علت شهرت وی آواز خواندن برای مسافران در تمام طول پرواز از طریق بلندگو می باشد. میریام در نوجوانی به مدت چهار سال در هنرستان ملی موسیقی آموزش دید.
میریام فارس اولین آلبوم خود را در ۲۰ سالگی با عنوان “أنا والشوق” (من و دلتنگی) منتشر کرد . این آلبوم شامل هشت آهنگ بود که برای دو آهنگ “أنا والشوق” (من و دلتنگی) و “لاتسألنی” ( از من نپرس ) ویدیو کلیپ ساخته شد.

میریام فارس

مریمتولد: ۳ مه ۱۹۸۳
محل تولد: روستای کفر شلال، جنوب لبنان
پیشه: خواننده ، رقاص
ملیت: لبنانی
سبک : موسیقی پاپ
سایت: myriamfaris.com

اولین ویدئو کلیپ میریام به اسم “انا و الشوق” که کار متفاوتی بشمار میرفت توانست یکی از پرطرفدارترین کلیپها در بین شبکه های عربی بشود .کلیپ دومش “لا تسألنی” که میریام رو در کاراکتری جذاب و با نوعی رقص ابتکاری اکتیو نشان میداد، موجب محبوبیت بیشترش شد.در رمضان همان سال مورد توجه کمپانی عطرسازی محمود سعید در فرانسه قرار گرفت و عطر “انا و الشوق” رو به بازار عرضه کرد که موفقیت زیادی در فروش کسب کرد. آلبوم دوم “نادینی” با ده آهنگ در سال ۲۰۰۵ منتشر شد . آهنگ های “نادینی”، “واحشنی لیه” و”هقلق راحتک” از این آلبوم هستند . در سال ۲۰۰۸ آلبوم سوم خود را با نه آهنگ و با نام “بتقول ایه میریام” منتشر کرد.
میریام بعد از کسب موفقیت های اش در عرصه خوانندگی در یک فیلم لبنانی به نام “سیلینا” در یکی از نقش های اصلی ایفای نقش کرد.متن صفحه. این کار سینمایی اقتباسی است از یک اجرای قدیمی به نام “هاله و ملک” با هنرمندی فیروز خواننده اسطوره ای لبنان. میریام با بازی در فیلم موزیکال “سیلینا” تجربه ای جدید و موفق رو پشت سرگذاشت.

موزیک ویدیوها

من و دلتنگی ۲۰۰۳
از من نپرس ۲۰۰۳
نادینی ۲۰۰۵
هقلق راحتک ۲۰۰۵
واحشنی ایه ۲۰۰۶
مکانه وین على یوتیوب (۲۰۰۷)
مش انانیه على یوتیوب (۲۰۰۸)
ایام الشتى على یوتیوب (۲۰۰۸)
بتروح على یوتیوب (۲۰۰۸)
ایه اللی بیحصل على یوتیوب (۲۰۰۹)
خلانی على یوتیوب (۲۰۱۰)
من عیونی على یوتیوب (۲۰۱۱)
القصائد على یوتیوب (۲۰۱۱)
اه یمه على یوتیوب (۲۰۱۲)
کیفک أنت على یوتیوب (۲۰۱۳)
دقو الطبول على یوتیوب (۲۰۱۴)
نفسی اقولهالک على یوتیوب (۲۰۱۵)

آلبوم ها

أنا والشوق ۲۰۰۳
نادینی ۲۰۰۵
بتقول ایه ۲۰۰۸
من عیونی ۲۰۱۱
آمان ۲۰۱۵

موفقیت ها

میریام فارس در سال ۲۰۱۲ میلادی در جشنواره “مورکس دور” که در بیروت برگزار شد به عنوان بهترین ستاره عرب معرفی شد .
در جشنواره ” مورکس دور ” همچنین آهنگ من عیونی در بین بهترین آهنگ های عربی قرار گرفت.