نحوه افزودن دسته‌بندی و برچسب به وردپرس (بدون افزونه)

دنیای اطلاعات: نحوه اضافه کردن دسته بندی و برچسب ها به برگه ها در وردپرس یکی از مواردی می باشد که شاید شما هم نیاز داشته باشید این کار را در سایت وردپرس خود انجام دهید. در این آموزش وردپرس قابلیت انتخاب دسته بندی و برچسب ها برای برگه ها را به وردپرس اضافه خواهیم کرد.
همانطور که می دانید در وردپرس امکان انتخاب دسته بندی و برچسب برای برگه ها وجود ندارد. از این رو ممکن است شما به دلایل خاصی نیاز به دسته بندی کردن برگه ها و نوشتن برچسب برای آنها باشید.

نحوه افزودن دسته‌بندی و برچسب به وردپرس

در قسمت نوشته های وردپرس قسمت دسته بندی ها و برچسب ها وظایف مشخص خودشان را ایفا می کنند. شما با استفاده از دسته بندی ها قادر خواهید بود مطالب خود را در دسته بندی ها و موضوعات مختلفی قرار داده و مطالب سایت خود را مرتب کنید.
این ویژگی در قسمت برگه های وردپرس به صورت پیش فرض وجود ندارد و شما به طور معمولی قادر نخواهید بود برای برگه های سایت خود دسته بندی و برچسب انتخاب کنید.

روش افزودن دسته ها و برچسب ها به برگه های وردپرس بدون افزونه

برای شروع کار وارد پوشه قالب خود شوید. این پوشه در مسیر wp-content/themes/your-theme قرار دارد. توجه داشته باشید your-theme نام قالب شما می باشد. بعد از وارد شدن داخل این پوشه فایل functions.php که داخل همین پوشه اصلی قالب قرار دارد را در حالت ویرایش باز کرده و کد زیر را به آن اضافه کنید.

بعد از افزودن کد بالا به این فایل ، آن را ذخیره کنید.

نکته: حتما قبل از تغییرات روی فایل ، از فایل مربوطه نسخه کپی یا بک آپ تهیه کنید. تا در صورت لزوم بتوانید آن را بازیابی کنید.

اکنون در پیشخوان وردپرس شما در زیر منوی برگه ها دو گزینه دسته ها و برچسب ها نیز اضافه شده است. می توانید وارد این بخش ها شده و دقیقاً مثل دسته و برچسب های مربوط به نوشته ها با آنها کار کنید.
همچنین در صفحه افزودن برگه جدید در ستون سمت چپ قابلیت انتخاب دسته بندی برای برگه ها و همچنین نوشته برچسب برای برگه ها نیز فراهم شده است. از این پس می توانید به راحتی برای برگه های وردپرس دسته بندی انتخاب کرده و صفحات مختلف خود را در دسته بندی های خاصی قرار دهید.
در این مقاله در رابطه با نحوه اضافه کردن دسته بندی و برچسب به قسمت برگه ها در وردپرس صحبت کردیم. امیدواریم توانسته باشیم مقاله مفیدی را برای شما کاربران عزیز دنیای اطلاعات ارائه کرده باشیم.