۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۲۱:۵۳
خانه > گوناگون > اطلاعات عمومی > سیاسی اجتماعی تاریخی

سیاسی اجتماعی تاریخی

دیوث سیاسی چیست و به چه کسی دیوث سیاسی میگویند؟

ayatollah javadi amoli

دنیای اطلاعات: دفتر علامه جوادی آملی تصریح کرد: حضرت استاد (دام ظله) با توسعه مفهومی نسبت به کلمه دیاثت و دیوث فرمودند کسانی که راه نفوذ بیگانگان را در فضای اقتصادی و یا سیاسی به‌روی کشور می‌گشایند از غیرت اقتصادی و یا سیاسی برخوردار نبوده و دیوث هستند. به گزارش …

ادامه مطلب »

پلیس راه در زمان حکومت قاجاریه

police rah gajar

دنیای اطلاعات: در زمان حکومت قاجار برای امنیت راه ها از پلیس استفاده می شد. پلیس راه جاده اصفهان به تهران در عصر قاجار، این عکس را عکاس و جهانگرد امریکایی “هارولد ویستون” که در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی به ایران سفر کرده از نیروهای حکومتی که برای حفظ امنیت …

ادامه مطلب »

پزشکان شاه و تجویز جنسی دختر جوان

Madame-Claude

دنیای اطلاعات: روابط نامشروع و خلاف اخلاق محمدرضا پهلوى، یکى از موارد اختلاف شاه با فرح بود و اسدالله علم به عنوان وزیر دربار تأمین‏ کننده زنان بدکاره براى شاه بود. او در خاطراتش در این باره مى‌‏نویسد: در آخر عرض کردم Annenbery که دیشب آمد. خیلى Surprise عالى براى …

ادامه مطلب »

اروپایی ها چگونه سفید پوست شدند؟

pooste sefid

اکثر افراد ممکن است فکر کنید که مردم اروپا از ابتدا پوست خیلی سفیدی داشته‌اند. ولی پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که پوست روشن و یک سری ویژگی‌های دیگر مثل قد بلند و توانایی هضم قند شیر، صفات نسبتا تازه‌ای در میان مردم امروزی اروپا هستند.

ادامه مطلب »

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)

نقشه سازمان جاسوسی آمریکا CIA

دنیای اطلاعات: آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا Central Intelligence Agency؛ همچنین مشهور با سرواژه «سیا» و یا «س آی ای» CIA نام سازمان اطلاعات مرکزی آمریکاست که وظیفه ی جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مهم درباره ی کشورها، حکومت‌ها، شرکت‌های اقتصادی و افراد خارجی را به حکومت ایالات متحده آمریکا دارد.

ادامه مطلب »

۱۰ مکان مرموز و ممنوعه روی نقشه گوگل

Restricted google

دنیای اطلاعات: اگر بخواهید برج ایفل را در گوگل مپ از نمای نزدیک تری ببینید نمی‌توانید به این خواسته تان دست یابید. چون شما اجازه ندارید! نقشه گوگل برای نمایش تصاویر مجازی در خدمت شما است.

ادامه مطلب »

ادیان و اعتقادات ایرانیان در زمان هخامنشیان

هخامنش

متفکران در مورد دین رسمی یا دین اکثر مردمان ایران در دوره ی هخامنشی کاری بسیار ژرف و دشوار می نماید،زیرا هیچ شاهدی دال بر وجود دستگاهی منظم یا عقیده ی مذهبی درباری در دوران شاهنشاهی هخامنشی وجود ندارد،اما بازهم این دلیل بر نبودن باورهای زردشتی در ایران هخامنشی نیست؛زیرا شواهد بسیار بر زیستن زردشتیان در زمان داریوش هخامنشی به بعد در سراسر ایران وجود دارد.

ادامه مطلب »

خصوصیاتی که یک سیاستمدار باید دارا باشد

ویژگی های یک سیاستمدار

دنیای اطلاعات: یک سیاستمدار خوب چه ویژگی هایی دارد؟‌ این سوالی است که بسیاری از سیاستمداران ایرانی ،‌بی پاسخ به آن ، وارد گود سیاست شده اند و بسیاری از مردم نیز بی توجه بدان ،‌ به سیاستمداران رأی داده اند.

ادامه مطلب »