۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۰۶
خانه > سلامت > بهداشت و سلامتی > لطفا خمیردندان خود را هدر ندهید

لطفا خمیردندان خود را هدر ندهید

دنیای اطلاعات: ما می خواهیم دندان‌های سفید، درخشان و مروارید شکل خود را که کرم خوردگی ندارند، حفظ کنیم. به همین خاطر هر بار که مسواک می‌زنیم، مقدار زیادی خمیردندان استفاده می کنیم. به گفته استیون گلدبرگ، دندانپزشک در منهتن، خود مسواک بیشتر کار پاکسازی را انجام می دهد و در حقیقت مصرف زیاد خمیردندان کار اضافه‌ای است. فقط کافی است به اندازه یک نخود از خمیردندان فلورایددار استفاده کنید (مانند آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است). کودکان کمتر از ۶ سال حتی کمتر از این مقدار را مصرف می کنند-به اندازه یک دانه برنج.

خمیر دندان

مقدار توصیه شده برای کودکان کمتر است زیرا احتمال می رود که آنها مقداری از خمیردندان را ببلعند و، در موارد شدید، به دلیل استفاده بیش از حد از فلوراید رنگ دندان آنها تغییر کند یا لکه های قهوه ای رنگی روی دندان هایشان ایجاد شود. آنا پائولا فراز-داگرتی، دندانپزشک و سخنگوی انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید اگر افراد بزرگسال بیش از مقدار توصیه شده خمیردندان مصرف کنند، مشکلی برای آنها به وجود نخواهد آمد. اما همانطور که گلدبرگ اشاره می کند، مقدار زیادی از این خمیردندان گرانقیمت هدر خواهد رفت.
به گفته گلدبرگ، “استفاده از خمیردندان به اندازه ای که تمام سر مسواک را بپوشاند، فقط خمیردندان را هدر می دهد. اکثر افراد بیش از حد معمول از خمیردندان استفاده می‌کنند، چون در تبلیغات و آگهی ها اینگونه دیده اند و می خواهند مانند آنها رفتار کنند.”

مطالب از سراسر وب

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1277 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *