خانه > خانه و خانواده > خیاطی > آموزش دوخت کیف دخترانه با شلوار جین

آموزش دوخت کیف دخترانه با شلوار جین

دنیای اطلاعات: بازیافت و تبدیل یک شلوار جین قدیمی به یک کیف دوشی می تواند ایده ای عالی برای تنوع بخشیدن به ظاهرتان باشد. کیف های دست دوز اقتصادی و به صرفه بوده و خلاقیت را در شما بیدار می کنند. می توانید برای تزیین و زیباتر ساختن داخل این کیف از یک پارچه آستری با رنگ روشن مثل قرمز یا صورتی استفاده کنید. یا این آستری را با یکی از لباسهایتان ست کنید.

کیف جین

وسایل مورد نیاز:

وسایل مورد نیاز

شلوار جین قدیمی
پارچه آستری رنگ روشن یا طرح دار برای آستر داخل کیف
نخ همرنگ

دستورالعمل:

وسایل مورد نیاز را دم دستتان قرار داده و مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- لبه های بالایی کمر شلوار جین را روی هم تراز کرده و با سوزن به هم وصل کنید. شلوار جین را چند سانت پایین تر از خشتک برش بزنید. دوخت نواحی پشت و جلوی خشتک را بریده و از هم جدا کنید.( مانند شکل)

کیف زنانه جین

۲- پاچه های جلویی شلوار را به هم بدوزید( در امتداد ناحیه ای که قبلا خشتک بوده است)، در این صورت شلوارک جین شما شبیه به یک دامن کوتاه زنانه خواهد شد.

کیف جین

۳- شلوارک جین را برگردانده و دوباره کمر شلوارک را با سنجاق به هم وصل کنید و لبه های پایینی را به هم بدوزید. بعد از دوخت، پارچه های اضافی را ببرید و لبه دوختتان را منظم سازید.

کیف جین

۴- جین دوخته شده را بر روی پارچه آستری دولا ( دو لایه) بیندازید و الگوی آن را با استفاده از یک صابون یا خودکار روی پارچه آستری بکشید، توجه کنید که قسمت بالای کمر را چند سانتی متر بیشتر بکشید. سپس پارچه آستری را در امتداد این الگوی کشیده شده ببرید. لبه های آستری را به هم بدوزید تا به شکل یک کیف دربیاید. اگر مایل بودید می توانید چند جیب کوچک برای تلفن همراه نیز به این آستری بدوزید.

کیف جین دخترانه

۵- برای درست کردن دسته کیف می توانید ۲ نوار را از باقی مانده پارچه جین و ۲ نوار هم از پارچه آستری برش بزنید. بلندی این نوارها بستگی به این دارد که تا چه اندازه بخواهید بندهای کیفتان بلند باشد. پارچه های آستری را روی پارچه جین قرار داده و به هم بدوزید. و اتو بزنید تا کاملا صاف و مرتب شوند.

نوار

۶- نوارها یا بندهای آماده را بین پارچه آستری و جین قرار داده و همه لبه های آنها را به هم بدوزید. می توانید از دکمه های آهنربایی برای بستن لبه باز کیفتان استفاده کنید، یعنی این دکمه ها را به لبه داخلی کیف به آستر بچسبانید.

کیف زیبا با شلوار لی

۷- در آخر می توانید با استفاده از پارچه آستری یک یراق تزیینی را برای لبه کیفتان درست کنید. چیزی شبیه به کمربند برای کمر کیف شلوار مانندتان!

کیف جین

۸- از جیب های بیرونی هم می توانید برای قرار دادن گوشی همراهتان استفاده کنید.

مطالب از سراسر وب

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1275 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *