۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۲۱
خانه > سلامت > بارداری و زایمان > آیا مادران باردار می توانند روزه بگیرند؟

آیا مادران باردار می توانند روزه بگیرند؟

دنیای اطلاعات: برخی از خانم‌های حامله به علت احساس خطر، از روزه گرفتن اجتناب می کنند و برخی دیگر حتی در حالات طاقت‌فرسای اواخر حاملگی نیز روزه خود را به‌جا می‌آورند. اما هنوز هم بسیاری از خانم‌ها که حاملگی شان با ایام روزه داری مصادف می شود، نمی‌دانند باید چه کار بکنند.

روزه گرفتن در دوران حاملگی

به یاد داشتن این نکته برای مادران باردار ضروری است که در ۳ ماه اول بارداری به خصوص ۸ هفته اول بارداری، سلول های جنین در حال شکل گیری می باشند و روزه داری می تواند بر رشد عمومی جنین تأثیرگذار باشد و خطرات بسیار جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
در سه ماه دوم و سوم بارداری، جنین وابسته به مواد غذایی مادر می باشد و بیشترین افزایش وزن جنین در سه ماه سوم بارداری است، ولی با رعایت شرایطی زنان باردار می توانند روزه بگیرند.
خانم های باردار در صورت اقدام به روزه داری باید مواد مقوی به اندازه کافی در وعده سحر مصرف نمایند، علاوه براین، در طول مدت روزه داری از حضور در فضای باز پرهیزکنند و فعالیت شدید بدنی نداشته باشند.
خانم های باردار در صورت افت فشار خون، کاهش قند خون، تهوع، استفراغ و لرزش بدن نباید اقدام به روزه داری کنند، زیرا کاهش قند خون شدید در خون مادربرای جنین مضر می باشد.
زنان شیرده به خصوص در شش ماه اول شیردهی نباید روزه بگیرند زیرا تنها غذای نوزاد شیر مادر می باشد.

مطالب از سراسر وب

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1274 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *