۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۳۸
خانه > سلامت > بارداری و زایمان > نکاتی در مورد شیر دادن به نوزادان

نکاتی در مورد شیر دادن به نوزادان

دنیای اطلاعات: یکی از نگرانی های مادران در هنگام شیر دادن به نوزادان ترس از خفگی آن هاست. اگر شیردادن همراه با بازی کردن ، خنداندن و به هیجان درآوردن کودک نباشد مطمئن باشید کودک دچار خفگی نمی شود .

shir dadan

پس در درجه اول حتما در هنگام شیر دادن به کودک هم مادر و هم کودک باید در آرامش باشند چرا که ایجاد هرگونه ناهنجاری‌های عضلانی و عصبی در ناحیه حلق و حنجره منجر به خفگی کودک می شود .
هیچ وقت به کودک در حالت خوابیده شیر ندهید زیرا بسیار خطرناک بوده و شیر دادن بصورت خوابیده چه با سینه ی مادر و چه شیشه شیر احتمال خفگی نوزاد را بالا می برد . همچنین دقت کنید که کنار نوزاد خوابتان نبرد ممکن است به او صدمه بزنید و یا بدن، بالش یا پتو روی صورت کودک بیفتد و خفگی ایجاد کند . حالت نیمه نشسته بهترین حالت ممکن برای شیر دادن به کودک است و مادران توجه داشته باشند که تمام سینه را روی صورت کودک نگذارند . نیازی نیست که کودک را با بالش یا پتو بغل کنید فقط او را روی دستان خود بگیرید .
از آنجائیکه شیرخواران تا سه ماهگی به شکل اجباری از بینی تنفس می‌کنند باید مادران نگران گرفتگی بینی در آن ها باشند و حتما در زمان سرماخوردگی و شیر دادن به نوزاد بینی او را با آب مقطر یا سرم شست‌وشو دهند و باز کنند.
پس از شیر دادن به کودک اگر خوابش برد فقط کافیست او را بر روی پارچه‌ها و پتوهای خیلی کوچک و نرم بگذارید و گذاشتن شیرخواران بر روی بالش های نامناسب و وضعیت قرار گیری نادرست سر در تنفس کودک اختلال ایجاد می کند.

مطالب از سراسر وب

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1275 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *