۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۲:۳۵
خانه > سلامت > بهداشت و سلامتی > سه مرحله بحرانی پوست خانم ها

سه مرحله بحرانی پوست خانم ها

دنیای اطلاعات: آیا می دانید سه اتفاق اساسی در زندگی زنان است که پوست آنها را زشت می کند و …

۳ level

 از میان بانوانی که به مطب متخصصان پوست مراجعه می‌کنند، مشکلات مشخصی میان برخی از آنها که در دوران بلوغ، بارداری و یائسگی به سر می‌برند، به‌طور مشترک دیده می‌شود…

 بلوغ، بارداری و یائسگی، بحران‌هایی فیزیولوژیک هستند که می‌توانند روی پوست و موی بانوان اثر داشته باشند. این یادداشت به برخی از آنها اشاره می‌کند:

۱) اثر بلوغ روی پوست:

در دوران بلوغ به علت افزایش هورمون‌ها و افزایش رشد ناگهانی، در برخی نواحی بدن مانند سر زانوها یا روی سینه در خانم‌ها، ترک‌هایی ایجاد می‌شود.

۲) اثر بارداری روی پوست:

در بارداری به دلیل افزایش هورمون استروژن، رنگدانه‌های پوست افزایش پیدا می‌کند و لکه‌های بارداری روی پوست نمایان می‌شود. رشد مو در مقطع بارداری بهتر و ریزش موها کمتر می‌شود. افزایش وزن نیز در اثر بارداری ممکن است باعث ترک‌هایی روی پوست شکم و سینه شود که بعد از بارداری رنگ این ترک‌ها روی پوست روشن می‌شود.

۳) اثر یائسگی روی پوست:

 در این دوران افت هورمون‌ها و کمبود هورمون استروژن، باعث پیری پوست شده و ریزش مو شروع می‌شود و در برخی نواحی طاسی ایجاد می‌کند. تمام این عوامل باعث چروکیدگی پوست در دوران یائسگی می‌شوند که امروزه مسایل خیلی جدی هم روی آن مطرح است.

مطالب از سراسر وب

درباره ادمين

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 1276 مقاله تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *