۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۰۷

عکس سلفی

[fusion_text]

سلفی به عکسی اطلاق می‌شود که یک فرد با یک تلفن همراه یا وب کم «از خود و یا خود و همراهانش» ثبت می‌کند.

عکس سلفی یا عکس از خود که به عکاسی پرتره از خود گفته می‌شود، معمولاًتوسط دوربین عکاسی و یا دوربین موبایل گرفته می‌شود. عکس‌های سلفی بیشتر در شبکه‌های اجتماعی چون: فیس‌بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و… به اشتراک گذاشته می‌شوند.بررسی‌ها نشان می‌دهد در شبکهٔ اجتماعیِ اینستاگرام بیش از ۲۳ میلیون نفر از هشتک سلفی استفاده کرده و ۵۱ میلیون نفر نیز از هشتک من ستفاده نموده‌اند. این سبک از عکاسی اغلب خودخواهانه و عجیب‌اند. این عکس‌ها در جلوی آینه و یا با چرخش لنز دوربین به سمت خود گرفته می‌شود.
بیشتر عکس‌های سلفی با کشیدن دست و چرخش لنز دوربین به سمت خود گرفته می‌شود. این روش عکاسی جایگزین عکاسی به‌کمک تایمر خودکار است.

تاریخچه سلفی
اولین عکس سلفی به‌شکل مدرن در اوایل قرن بیستم توسط جوزف بایرون، مؤسس کمپانی عکاسی بایرون و بن فالک گرفته شده‌است. پنج نفری که در این عکس حاضر هستند، عکاسان کمپانی بایرون‌اند. این عکس در پشت بام مارسیو استودیو در خیابان پنجم نیویورک گرفته شده‌است. کمپانی بایرون در سال ۱۸۹۲ در منهتن توسط جوزف بایرون تأسیس گردید.

روانشناسی سلفی‌ها
براساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ میلادی در دانشگاه بیرمنگام برروی افرادی که تعداد قابل ملاحظه‌ای از این دست عکس‌ها را برروی پروفایل فیس‌بوک خود به اشتراک می‌گذارند نشان داد که در سطح پایین‌تر ازنظر حمایت‌های اجتماعی و صمیمت قرار دارند. همچنین این تحقیق نشان داد بخش عظیمی از عکس‌های افرادی که در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال سن دارند از نوع سلفی بوده‌است.شرکت‌های وابسته به صنعت زیبایی هم دائماً تبلیغ می‌کنند تا به نوجوانان و زنان ثابت کنند زیبایی می‌تواند عامل بسیاری از موفقیت‌ها باشد. درنتیجه، هر فرد رسالتی عرفانی برای زیباتر بودن برای خودش قائل است و به همین دلیل شاهد شکل گرفتن فرهنگی هستیم که در آن هر فرد از دیدن یا برخاستن زیبایی خودش لذت می‌برد.

آسیب دیدن درحین سلفی
براساس گزارش مجله تایم، فیلیپین به‌عنوان پایتخت عکاسان سلفی شناخته می‌شود. شهرهای پاسیگ و ماکاتی در مانیل بیشترین عکاسان سلفی را داشته‌اند از هر ۱۰۰هزار عکاس سلفی ۲۵۸ نفر در هر شرایطی از خودشان عکس می‌گیرند. ماری روسلو هنگامی که در مدرسه خود درحال گرفتن یک سلفی از خود بود از پله‌ها سقوط کرد. پسربچه‌ای ۱۵ساله در جنوب مانیل هنگامی که درحال گرفتن یک سلفی از خود و تفنگش بود به‌اشتباه ماشهٔ تفنگ را کشید و خود را زخمی کرد.

[/fusion_text]
[title size=”1″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””][/title][person name=”” title=”” picture=”http://www.worldi.ir/media/2015/04/selfie-300×225.jpg” pic_link=”” linktarget=”_self” pic_style=”none” pic_style_color=”” pic_bordersize=”0″ pic_bordercolor=”” pic_borderradius=”0″ social_icon_boxed=”” social_icon_boxed_radius=”4px” social_icon_colors=”” social_icon_boxed_colors=”” social_icon_tooltip=” ” email=”” facebook=”” twitter=”” instagram=”” dribbble=”” google=”” linkedin=”” blogger=”” tumblr=”” reddit=”” yahoo=”” deviantart=”” vimeo=”” youtube=”” pinterest=”” rss=”” digg=”” flickr=”” forrst=”” myspace=”” skype=”” paypal=”” dropbox=”” soundcloud=”” vk=”” class=”” id=””][/person][fusion_text]

یک عکس سلفی

[/fusion_text]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *